Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Ekonomie v praxi aneb Vítejte na Wigymu

Antistresové srdíčko, Archiv T. Hojgra

Alfred Marshall byl prvním, kdo definoval základní teorii nabídky a poptávky. Správně určil, že s rostoucí poptávkou roste i cena. Ekonomičtí nadšenci mají dokonce možnost si ve 4. ročníku zvolit seminář z ekonomie. Většinu lidí však nejspíše nezajímají komplexní teoretické modely. Zajímá je praktické využití nabytých poznatků.

Zde vstupuje do hry Wigym, který nám zase vytřel zrak a ukázal, jak se to má dělat. Zatímco na Havlovce si studenti prodávají oblečení, Wigym to rozjel na úplně jiné úrovni. Vynechal studenty, zapojil profesionály a co víc – vyzval Havlovku na souboj… A zcela ji zničil.

Nedávno měli studenti naší školy možnost koupit si wigymácký merch. Někteří koupili, jiní tuto informaci vyfiltrovali z hlavy zcela automaticky. Tradičně jsme měli možnost se obohatit tričkem či mikinou s logem školy, nově také i taškou. Zcela poprvé jsem však zahlédl antistresové pěnové srdíčko. Hned, jak jsem jej uviděl, věděl jsem, že jej musím mít. Věděl jsem, že bez něj nemohu žít.

Mladá generace trpí depresemiúzkostmi a neustále se cítí pod tlakem. Jako zdroj těchto špatných nálad většina označuje školu. Právě zde se dostáváme k nabídce a poptávce. Škola, zdroj stresu, vám nabízí antistresové srdíčko. No není to překrásné? Už se těším, až při dalším testu budu v jedné ruce svírat pero a v té druhé zase zběsile mačkat pěnové srdíčko.

Tagged as: ,

Komentáře nejsou povoleny.