Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Rande naslepo aneb Zazvonil zvonec a nadšení je konec

ZDROJ: ČSFD

Rande naslepo je životopisný film režiséra Marca Rothemunda. Je založen na stejnojmenné knize a žánrem se řadí mezi komedii a tragikomedii. Hlavní role obsadili Kostja UllmanJacob Matschenz a Anna Maria Mühe. Premiéra Rande naslepo se odehrála 26. ledna 2017 v německých kinech.

Hlavní postavou této dvouhodinové tragikomedie je Saliya Kahawatte, mladý chlapec, který jednoho dne náhle přijde o zrak. Film se zabývá především jeho snem, a to prací v luxusním hotelu. Kvůli své zrakové vadě však není schopen najít jediné místo, kde by jej přijali. Rozhodne se tedy svůj handicap tajit a v momentě, kdy se mu naskytne příležitost pracovat v jednom z nejlepších německých hotelů, neváhá a místo přijme.

Jak si asi umíte představit, dojde na řadu vtipných situací, ale samozřejmě i dramatických momentů. Ty doprovází kamera talentovaného Bernharda Jaspera. Pozoruhodný výkon předvedl herec hlavní role Kostja Ullman. Ztvárnění Saliho se mu povedlo na jedničku, vžil do své postavy naprosto dokonale a odvedl skvělý výkon, jenž diváky rozhodně nezklame. Taktéž Jacob Matschenz v roli Saliho nejlepšího přítele Maxe.

Nepřehlédnutelnou slabinou ovšem byly režie a scénář. Film obsahoval příliš mnoho zbytečných výplňových scén. Zápletku bych označila za směšnou, až tragickou. Děj se zničehonic eskaloval neskutečnou rychlostí. Šílené scénáře padaly jeden za druhým jako domino, až se celá situace zdála zbytečně přehnaná. Avšak definitivním koncem pro mě byl samotný závěr, který i přes tuto podivuhodnou kaskádu katastrof vyvrcholil naprosto sluníčkově.

Abych to shrnula, je velká škoda, že začáteční potenciál setrval pouze do poloviny filmu. Nápad mě upoutal a nebýt téměř nereálné zápletky a chabého, přešťastného konce, mohlo to být aspoň decentní. Bohužel co se stalo, stalo se a já musím říci, že k dobrému má tento skvost daleko.

Tagged as: , , ,

Komentáře nejsou povoleny.