Archiv příspěvků 2011 – 2022

Gaučing – sport králů a vychutnávačů

Pan profesor Hrabec praktikující učení Gaučingu nejvyšší úrovně, Autor: Pavel Měrka

Gaučing, vskutku jedinečný a v Česku velice populární sport. Povětšinou jej provozují muži staršího věku, a to především v odpoledních hodinách po návratu z práce domů. Těmto atletům dělají obvykle společnost jejich gauč (z anglického „couch“) čili pohovka a láhev piva. Mladší ročníky mají zase v oblibě bublinkové nápoje. Gaučing je ovšem přístupný lidem všech pohlaví, barev i věku.

Umění nehýbat se

Nejpodstatnější schopností každého gaučového atleta je nehybnost. Říká se, že se pradávní mistři gaučingu naučili své techniky od lvů, kteří naprostou většinu dne tráví povalováním se na vyhřátých kamenech, přičemž v průběhu milénií se z kamenů staly pohovky. Jiní zastávají názor, že Gaučing je moderní formou pradávné meditace, která má za úkol pročistit mysl a uklidnit tělo. Základy této teorie odkazují na učení samotného Buddhy, jakožto zakladatele nejen buddhismu, ale i Gaučingu.

Každodenní trénink

Trénink gaučingových učňů, Zdroj

Jak nám naši zkušenější gaučoví guru ukazují, každodenní trénink je nutností, neb bez něj není možno ovládnout tajuplné umění Gaučingu. Dle jejich učení jsou nejvhodnější dobou na jeho provozování večerní hodiny. Člověk jest totiž zmožen z práce a nechce se mu moc hýbat – právě v takové chvíli roste síla Gaučingu. Všem lidem, praktikujícím Gaučing se doporučuje plně připravit. Pití a jídlo jsou samozřejmostí.

Boj za Olympiádu!

Olympijská vlajka, Zdroj

I přes všechnu přízeň národa českého se stále olympijský výbor nevyslovil kladně pro přítomnost Gaučingu na Olympijských hrách. Nesmíme se ovšem odradit – musíme vydržet. Nemohou přeci ignorovat náš tisíce let starý kulturní odkaz pěstující lidského ducha a hýčkající lidské tělo. V případě protestů se budeme držet zažitých způsobů – nepohneme se z místa – tím uctíme odkaz našich pradávných mistrů nejlépe.

Požadujeme:

uznání Gaučingu jakožto oficiálního sportu
– zakomponování Gaučingu do výběru olympijských sportů
– pořádání gaučingových soutěží
– vyhlašování gaučingových mistrů

Tak neváhej a přidej se k nám!

Tagged as: , , , ,

Komentáře nejsou povoleny.