Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Oxenfree vám ukáže 1000 + 1 důvod, proč neotevírat časové trhliny

ZDROJ: PLAYSTATION STORE

Interakce s paranormálním světem se snadno dokáže zvrhnout, to je všem jasné. Pokud vám to přesto nedá, můžete si to bez následků vyzkoušet ve videohře jménem Oxenfree. Jedná se o první počin studia Night School Studio, hra vyšla v roce 2016. Setkala se s hezkými ohlasy u hráčů i kritiků, dokonce si získala i nominaci na prestižních The Game Awards.

Dějištěm celého příběhu je odlehlý ostrov, na který mladá středoškolačka Alex přijíždí s partou známých. Plánované opíjení se na pláži se zvrhne v moment, kdy se rozhodnou prozkoumat jeskyni, v níž se jim povede aktivovat zvláštní časový portál. Zjistí, že o bohaté historii ostrova nemusí číst jen na informačních tabulích. Své poznání totiž posunou o úroveň výš pomocí vyvolaných duchů.

Atmosféra na vás nedýchne jenom jemným vánkem – připravte se na to, že vám v určitých pasážích bude běhat mráz po zádech. Mně tyto části přišly skvělé, tak akorát. Mysteriózní pocity při hraní dokresluje i vskutku povedený soundtrack. Vše zmíněné vývojáři podtrhli temnější, jednoduchou „2.5D“ grafikou (3D postavy chodí ve 2D prostředí). Spíše než na aktivní herní prvky se klade důraz na bohatý příběh, který můžete formovat pomocí výběru dialogu. Délka hry je kratší, projít hrou poprvé vám zabere okolo 4 hodin.

Ke hře mám jednu větší výhradu – některá místa hry jsou hluchá a špatně načasovaná. Prostě se musíte pomalu přesunout z bodu A do bodu B. V absolutním tichu. V jiných momentech zase omylem umlčíte jinou postavu kliknutím na objekt, který ve finále není až tak zajímavý. Jak jsem již zmínila, autoři si dali práci s příběhem, avšak je možná až příliš bohatý. V některých segmentech jsem se ztrácela, obzvláště když jsem zapnula hru po delší době. To ale mohla způsobit má nepozornost.

UKÁZKA PŘÍMO ZE HRY (ZDROJ: VLASTNÍ SCREENSHOT)

I přes menší chyby času stráveného u Oxenfree rozhodně nelituji. Z nějakého důvodu mi před koupí uniklo, že se bude jednat o thriller… neočekávaně jsem si tedy párkrát malinko poskočila v židli. Nejsem hororový fanoušek a Oxenfree v tomhle pro mě představuje zlatý střed. Nechce z vás vytřískat křik a málem vám přihodit infarkt, spíše způsobit husí kůži.

Bodově bych udělila závěrečné hodnocení 8/10.

Pokud si chcete na hru udělat názor sami, můžete si zahrát na následujících platformách: PC (Steam + Epic Games Store), Xbox One, PS4, Nintendo Switch, iOS a Android. Na  Steamu vás bude stát přibližně 8 € (cca 200 Kč).

Tagged as: , , , ,

Komentáře nejsou povoleny.