Archiv příspěvků 2011 – 2022

SVK se vrátila v plné síle

Jindra the letec in action, Kolektivní archiv 10 fotografů

Po dvou dlouhých letech se opět uskutečnila Studentská vědecká konference (SVK). Minulý ročník musel být zrušen z důvodu jistého viru, to ovšem nevadí, protože tato nedobrovolná pauza umělecky podnítila některé studenty k excelentním výkonům. Jak je tomu již zvykem, všichni účastníci jsou rozděleni do dvou hlavních skupin – VG a NG + základní školy. Kvůli obrovskému zájmu ze strany studentů se dokonce i tyto dvě hlavní skupiny dělily do dvou podskupin, ve výsledku tedy: VG1VG2NG1 a NG2. Skupiny v jednotlivých místnostech byly tedy menší a atmosféra komornější. Já, jakožto odrostlý septimán (třeťák), jsem měl tu čest vyslechnout si prezentace VG a musím říct, že ničeho nelituji.

Celý program jako vždy zahájila paní Tomášková z katedry anglistiky a amerikanistiky OSU. Ta nás všechny přivítala a ocenila naše hrdinství a s ním spojený i zápal pro angličtinu. Poté následovala studentka OSU, která nám vědecky přiblížila fanfikce.

V druhém bloku jsme nahlédli do tajů bioluminiscence, problematiky mezilidských vztahů a jedné volnočasové aktivity – drog. Do debaty o drogách se připojilo až překvapivé množství přítomných jedinců. Nebudeme se tedy radši na nic ptát.

Dále nám byla představena města – jsou, či nejsou budoucností lidstva? Pokud vás odpověď zajímá, doporučuji si odchytit Honzu Hlaváčka. Následně Daniela Carroll dokázala, jak je (téměř) nemožné se dostat na jakoukoliv americkou univerzitu. Krom otázky angličtiny na nás totiž ještě číhají otázky peněz i bydlení.

Šimon a jeho vědecká masterclass, Kolektivní archiv 10 fotografů

Velmi vědecká a odborná prezentace na téma kmenových buněk byla zcela přebita svým pseudovědeckým konkurentem s tématem Cat Girls. Paradoxně dost možná jedna z nejlepších a nejvtipnějších prezentací, které kdy viděl. Toto pomyslné vědecké trio zakončil Šimon Černý se svým odborným veledílem s názvem Single-layer Materials, které je nutné poslechnout alespoň dvakrát, abyste si z něj něco odnesli.

Z této grupy anglofilních vědců postoupili do užšího výběru pouze dva, a to Daniela Carroll a Šimon Černý. Z konkurenční skupiny postoupili dokonce tři soutěžící – Lucka Kozelková, která nám představila téma ženy a gaming. Dalším úspěšným postupujícím byl Jindra Kašparec, ten nám všem předal jednu základní vlastnost – jak přistát s letadlem – snad tuto znalost nikdo nebude muset použít v praxi. Velkou pětku nám uzavírala Natálie Plšková se svým CPR. Další prezentace s edukativní hodnotou.

Hugo demonstruje nerozhodnost odborné poroty, Kolektivní archiv 10 fotografů

Výkony všech soutěžících byly famózní a porota se ne a ne rozhodnout. Po téměř nekonečném čekání jsme se však dočkali. Stupně vítězů byly vyhlášeny. Pomyslné zlato si odnesl Jindra Kašparec, stříbro Lucka Kozelská a bronz Šimon Černý.

Uvolněná a příjemná atmosféra čišela z každého z nás, Kolektivní archiv 10 fotografů

Na závěr musím ještě říct, že na mezitřídních akcích je vždy nejlepší možnost se seznámit s někým novým. To je do jisté míry ono vítězství, protože si vzájemně předáváme zkušenosti – předáváme onu pochodeň dalším generacím. Už se nemůžu dočkat, co nového se dozvím příští rok, tentokrát však jako porotce(Úplatky nepřijímám.)

Tagged as: , , , ,

Komentáře nejsou povoleny.