Archiv příspěvků 2011 – 2022

Tiskárnové trable

Žijeme ve 21. století a rozvoj technologií je ohromný. Máme chytré telefony, superpočítače, ani nemluvím o zdravotnických přístrojích – a pak máme… ehm… tiskárny.

Můj vlastní démon, který sídlí vedle odpadkového koše (zdroj: vlastní)

Neberte si to špatně, ta idea vytištění poznámek do chemie místo otrockého přepisování zní skvěle, avšak provedení někdy pokulhává. Nedávno se nějaký uživatel TikToku zamýšlel nad něčím podobným: „Žijeme v 21. století, technologie jsou ohromné, blabla, ale tiskárny jsou úplně tupé!“ Můj postoj k tiskárnám je podobný, ale já mám jiné vysvětlení.

Jsem názoru, že tiskárny jsou chytré. Až moc chytré. Jsou to predátoři, číhající na kořist, kterou se stáváme právě my, lidé. Neživí se papírem, který jim podsouváme – živí se naší mizérií a čím větší je, tím je pro ně chutnější.

Nejlepším začátkem je, když vycítí časovou tíseň, to jsme ještě více zranitelní. Poté začíná sofistikovaná sabotáž:

1) INICIACE

Klikáte na tlačítko „tisk“. Tiskárna chvilku dělá jakoby nic. Co? Kdo tady chce tisknout? Poté, co to tlačítko křečovitě mačkáte potřetí, tiskárna se uráčí startovat. Na displeji se objevuje: „Probíhá příprava…“ a ozývá se hlasité mechanické klikání a funění. Fáze přípravy trvá déle a je intenzivnější než moje příprava na test z fyziky, když chci dvojku.

Pokud vás tohle ještě nenaštvalo dostatečně, přichází jedna z nejefektivnějších taktik…

2) DOŠEL INKOUST

„Ale… já nemám z čeho tisknout, vždyť jsi mě nenakrmil…“ fňukala by tiskárna, kdyby uměla mluvit (bože, doufám, že toho se nedožiju). Obličej máte ve dlaních, tady jste dnes skončili – boj jste prohráli. Tiskárna se v pozadí chichotá. Rovnou objednáte předražené tonery, ať se situace příště neopakuje.

Když vašemu ďábelskému přístroji selžou oba kroky, uchýlí se k nejagresivnějšímu chování:

Tiskárna po úspěšné sabotáži (zdroj: mé vlastní veledílo)

3) ZASEKL SE PAPÍR

Říká se, že hlad má velké oči. Tiskárna taky. Pozře dva papíry naráz a najednou je problém. Řve tiskárna, řve počítač a vy už řvete taky. Máte jasno ve dvou věcech. Zaprvé, dnes nic nevytisknete, a zadruhé, o tomhle rozhodně uslyší váš terapeut.

A parazit, který sídlí blízko vašeho počítače, je spokojen. Váš den je zruinován, nejlépe už v osm hodin ráno. Z tohohle určitě vyžije do chvíle, než se odvážíte tisknout znovu.

 

Takovou ságu jsme každý už jednou zažili. Já si prožila ještě jednu, troufám si říci, až hororovou, ale o té uslyšíte někdy příště. Spoiler: vypínejte si tiskárny na noc, pokud nechcete zažít to, co já.

Tagged as: , ,

Komentáře nejsou povoleny.