Časopis studentů Wichterlova gymnázia

První dojmy klamou

Fresh. Film, po němž vám naskáče husí kůže. Debutová horor-komedie od režisérky Mimi Cave uchvátila celý svět.

taneční scéna

Fresh – taneční scéna

Asi byste museli žít pod kamenem, abyste o této novince, streamované na platformě Hulu od 4. března, neslyšeli.

Příběhem nás provádí dvacetiletá Noa (Daisy Edgar-Jones), pro kterou je nesmírně těžké najít lásku. Ani přes všechny moderní způsoby a seznamky nemůže najít tu správnou osobu. Vše se změní, když jednoho dne narazí na Steva (Sebastian Stan) v regálu s fresh zeleninou. Film se nám v tuto chvíli může zdát jako tradiční romantická komedie, ale první dojmy často klamou.

Peckou tohoto filmu byly jeho úvodní titulky. Ty se totiž objevují až v nějaké třetině filmu, kdy se ukáže, že příběh nebude takový, jak se mohlo doposud zdát. Dalo by se říci, že nás probudí z krásného snu do kruté reality. Steve mi místy připomínal Patricka Batemana z filmu „American Psycho“, psychopata, který si libuje v tom, co dělá. Za zmínku stojí rozhodně soundtrack, který nás doprovází celým filmem a který doladil i taneční scénu, jež po premiéře filmu zaplavila celý internet.

Také se mi velice líbilo, že autoři porušili onen stereotyp – muž zachraňuje ženy v nesnázích. Asi jediné, co bych filmu vytkla, jsou jeho vedlejší postavy (snad s výjimkou kamarádky Mollie), které nebyly dostatečně rozvinuté – tudíž mi bylo vcelku jedno, jestli se jim něco stane, nebo ne.

Tento thriller bych doporučila jak milovníkům netradičních hororů, tak fanouškům samotného Sebastiana Stana. Ideální je si tento zážitek vychutnat s kamarády a sklenkou vína – a pokud plánujete u filmu jíst, možná bych se toho zdržela úplně.

Tagged as: , , , ,

Komentáře nejsou povoleny.