Archiv příspěvků 2011 – 2022

Walking Cat – Notre Avis aneb Komiks o komiksu

Buďte si jistí, že pokud někdy propadnete komiksům, tak už nebude cesty zpět. Doma se vám budou povalovat, kam se podíváte; v knihkupectvích a knihovnách prohledáte každičkou uličku, jen abyste našli ten jediný vysněný regál. A pak, až zas nějaký komiks otevřete, s bezbřehou blažeností necháte svou mysl utéct daleko od nudy všednosti, do vizuálně působivého světa rozmanité škály fikce. Tyto obrázkové sešity se zkrátka stanou vaším novým smyslem života.

Troufáme si tvrdit, že mangy jsou aktuálně nejoblíbenějším typem komiksů, přesto jich v češtině vychází poměrně málo. Právě Walking Cat se řadí mezi ty, u kterých k překladu asi nikdy nedojde. Méně úspěšné mangy si možná vybojují anime, ale tím to hasne. Nezbývá tedy nic, než se odhodlat a vyzkoušet své jazykové znalosti v praxi (popřípadě potrápit překladač).

Recenzi na zmiňovanou mangu jsme se pokusily pojmout jako komiks (i když kreslení není zrovna náš obor). Doufáme, že si nějakou představu o Walking Cat a celkově o čtení ve francouzštině uděláte a že vás snad do budoucna motivuje.

(Karin K. a Nikol K)

 

 

Tagged as: ,

Komentáře nejsou povoleny.