Archiv příspěvků 2011 – 2022

Wigym – Gymnázium Hello 2:1!

MĚSTSKÝ STADION OSTRAVA, ZDROJ:STAVBAROKU.CZ

Poz. red.: Následující reportáž z fotbalového utkání zprostředkovává událost, která se nikdy neuskutečnila. Považte sami: 29. 3. 2022 se na Městském stadionu Ostrava před zraky 5000 platících diváků mělo odehrát fotbalové utkání mezi dvěma odvěkými rivaly: Wigymem a Hello. Jak se se zadáním slohové práce vyrovnala třída 2.D? Jakub Sadílek to trefil natolik přesně, že by budoucí novináře mohl zasvěcovat do tajemství sportovní žurnalistiky. 

Dne 29. 3. 2022 se na Městském stadionu v Ostravě odehrál dlouho očekávaný fotbalový zápas. Do utkání proti sobě nastoupily výběry Wigymu a Gymnázia Hello. Experti mírně favorizovali Hello kvůli nečekané absenci elitního forwarda Pavla Skalného v sestavě Wigymu. Nicméně už od první minuty to byl právě Wigym, který na hřišti dominoval. V páté minutě mohlo pět tisíc diváků jen se zatajeným dechem sledovat neuvěřitelné sólo Josefa Hlavatého, kterého od radosti v podobě vstřeleného gólu dělilo jen pár centimetrů. Fanoušky si tím získal jednoznačně Wigym. Za hluku burácejících tribun si Josef Hlavatý perfektně naběhl na hlavičku a tentokrát se už nemýlil. Ve třinácté minutě tak otevřel skóre. Ve zbytku prvního poločasu se už nic zajímavého nepřihodilo.

Profesor Hlavatý v přátelské diskuzi s hlavním rozhodčím zápasu

Po poločase doznaly sestavy obou týmů hned několik změn. Hello vyslalo do hry útočníka Petra Wantulu, Wigym zase Ondřeje Tichého. Obraz hry se změnil a otěže zápasu převzalo Hello. Drtivý tlak nakonec vyústil v pohledný centr a skvělou volej, která skončila v síti Wigymu. Radost Hello však byla předčasná, jelikož videozáznam prozradil, že branka padla z ofsajdu. V 67. minutě se dostal do úniku Tomáš HrabecPetr Jandačka ho tvrdě fauloval a vysloužil si žlutou kartu. Wigym se vzápětí s výhodou přímého kopu vypořádal bídně; soupeř se zničehonic dostal do brejku a neomylně skóroval. Tentokrát už branka platila a stav se změnil na 1:1. Klíčová situace zápasu nastala v 88. minutě zápasu. Josef Hlavatý se před vápnem soupeře kličkou uvolnil a svou přízemní střelou překonal brankáře podruhé. Celý stadion už mohutně slavil, ale hlavní rozhodčí Berbr nepochopitelně branku neuznal. Z dobře informovaných zdrojů prosakují informace, že Berbr vidí ve Wigymu konkurenci Baníku a rozhodl se domácí zaříznout. Josef Hlavatý, cítě křivdu, nevybíravým zákrokem sudího inzultoval, za což si vysloužil červenou kartu. Zápas tak byl na chvíli přerušen, neboť hlavní rozhodčí musel být ošetřen. Do konce regulérní hrací doby se už skóre nezměnilo.

Obě mužstva nastoupila do prodloužení ve skvělém rozpoložení. Rozuzlení zápasu pak přinesla 94. minuta, ve které se obrana Hello dopustila obrovské minely a Tomáš Hrabec neměl žádný problém uklidit míč do odkryté branky. Kvůli špatné fyzičce čárového Netoličky a hlavního rozhodčího Berbra byla pravidla upravena a prodloužení rozhodl zlatý gól. Wigym si tak po těsné výhře v nastaveném čase upevnil první příčku v tabulce a jakožto vítěz ligy se bude účastnit zápasů se soupeři napříč celou Evropu.

Tagged as: , , ,

Komentáře nejsou povoleny.