Archiv příspěvků 2011 – 2022

Diskuze na téma OnlyFans

FOTKA ÚČASTNÍKŮ KONFERENCE PETRA LIBSCHERA, DAVIDA HAVRLANTA, KRISTÝNY MARINČÁKOVÉ A PEDAGOGA MARCELY TYLEČKOVÉ PŘED VĚŽÍ SLEZSKOOSTRAVSKÉHO HRADU

FOTKA ÚČASTNÍKŮ KONFERENCE PETRA LIBSCHERA, DAVIDA HAVRLANTA, KRISTÝNY MARINČÁKOVÉ A PEDAGOGA MARCELY TYLEČKOVÉ PŘED VĚŽÍ SLEZSKOOSTRAVSKÉHO HRADU

Už jste se někdy bavili přes mikrofon s padesátnicí  o ShopaholicAdel, OnlyFans, nebo snad o hot tub streamerkách? Ne? A co třeba tuto konverzaci vést před sálem plným pedagogů a ředitelů? A to je jen útržek z celé konference!

Nejspíš už jste někdy slyšeli termíny, jako mediální gramotnost, hoax, fake news nebo třeba mediální manipulace. Tohle a mnoho dalšího bylo tématem mediální konference v pondělí 24. října 2022 na Slezskoostravském hradě. Teď si možná říkáte: „Však se to učíme ve škole.“ Tahle konference nás však naučila, jak tyto znalosti uplatnit v praxi.

Hned po příchodu do Slezskoostravského hradu a nedobrovolném poučení o historii Ostravy, Černé louky a Divadle Antonína Dvořáka od paní Tylečkové nás zaujaly stoly plné baget a koláčů a koutek s kávou. Na sedadlech jsme měli připravený bloček, program a propisku. Prostě full servis. Po půlhodině plné jezení baget začal program. První na řadě byla talkshow s hosty z doprovodného programu, který se skládal z virtuální reality a ukázky animace hudebního klipu.

První prezentace patřila Mgr. Martinu Riglerovi, což je programový ředitel Rádia Čas se svou prezentací: „Strukura efektivní prezentace, marketing a značka.“ A nebojte, nebylo to tak nudné, jak to zní. Zjednodušeně nám řekl a následně i ukázal, co by mělo být v každé komunikaci, ať už ústní nebo písemné. Velký důraz dával na pozdrav, oslovení a přivítání. Tyhle věci, které proběhnou v první sekundě konverzace probíral snad půl hodiny. Další byl ice breaking. Všichni to slovo známe, ale zkuste si vysvětlit, co to je. Následovala názorná ukázka, kdy nám řekl, abychom se podívali zespod na židli. Z davu se ozval nadšený smích a tři z publika zvedli nad hlavu čokoládu.

Po dvacetiminutové přestávce následovala konečně přednáška, na kterou jsem poukazovala dřív. Petra Špornová a její „Komunikace a mediální gramotnost“ ze začátku zněly nudně, ale jakmile na zaznělo jméno ShopaholicAdel, musela jsem přispět do diskuze. Kdo jiný by přece učitele poučil o psychicky labilní holce, která ze sebe na internetu dělá meme, než člověk závislý na TikToku a Instagramu? Po vysvětlení toho, proč Adélku nikdo nezastavil, jsme se dostali k dalším sociálním sítím, jako Twitch, kde měly hot tub streamerky své čestné místo v prezentaci a nakonec i k OnlyFans, kde zase začala diskuze, jak to vlastně funguje.

Následující rozhovor s psychiatrem MUDr. Petrem Šilhánem, kde se řešily hlavně závislosti a vývoj, mě moc nezaujal. Ve zkratce: „Dítě, které si hraje u počítače víc, než venku, strádá. Harmonie fyzického zdraví a hormonů se rozlaďuje a chybí mu pohyb. U nich na psychiatrii nemají jak léčit závislost na počítači.“ Pravým uměním však bylo natáhnout tyto jednoduché myšlenky na půl hodiny.

Hned poté se slova ujal zástupce Mobilního centra pro podporu inkluze, který nám ukázal příklady dětí, kterým centrum pomohlo. Aneb co nedokáže psychiatr, dokáže skupina pedagogů a školních psychologů. Narazili jsme i na téma e-sportu, který stál za vzniknutí závislosti.

Následoval oběd, což by se dalo shrnout jako řízky, bramborový salát, větrníky, rolády a maso. Takže z tohoto aspektu mohu konferenci jen a pouze doporučit.

Poslední část s názvem „Fake news, kritické myšlení, mediální manipulace na příkladech z dějin“ od Mgr. Davida Černína mi přišla nejnudnější, ale nemůžu mluvit za všechny. Co jsem slyšela, tak naopak Davidovi Havrlantovi a Petru Libscherovi, kteří na konferenci byli se mnou, se tato část líbila nejvíc.

 

Tagged as: , , , ,

Komentáře nejsou povoleny.