Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Redakce Glossaria na Multimediálním dni v Brně

Druhý pátek v měsíci listopadu se šestičlenná výprava  Glossaria (p. profesorka Mgr. Veronika Koutná, Tereza Agelová, Ondřej Mach, Dominika Bakončíková, Eva Rýcová, Andrea Seidlerová) vydala na Multimediální den pořádaný Fakultou sociálních studií v Brně.  Při hledání fakulty jsme stihli oslovit pár kolemjdoucích, zeptat se jich na cestu a projít se dopoledním podzimním Brnem. Plni očekávání jsme úspěšně dorazili na místo konání, které sídlilo ve vskutku  architektonicky skvostné budově.

Program celého dne byl rozdělen do několika sekcí. V centrálním prostoru se prezentovala média, jako např. MF Dnes, Brněnský deník, Česká televize, Český rozhlas či Sedmička; workshopy probíhaly v místnostech pátého patra a v amfiteátru se konala diskuze.  Účastnice workshopu vedeného lektorem Katedry mediálních studií a žurnalistiky, Mgr. Pavlem Sedláčkem, nebyly po strávení dvou hodin spokojeny; jen sporadicky se objevila ve workshopu nová informace či poznatek, který by je posunul v jejich znalostech a schopnostech.

Další členové Glossaria se zúčastnili workshopu Bedřicha Prokopa s názvem „VJ-ing jako budoucnost televizní žurnalistiky“ ve střižně. Odpoledne si některé dívky vyzkoušely, jaké to je, být na titulní straně MF Dnes a domů si také odnesly originál speciálního vydání se svou fotkou.  Na závěr se v amfiteátru uskutečnila diskuze moderovaná Ondřejem Austem nesoucí název „Nové trendy v médiích. Nadšení nebo skepse?“.

Obecně si dovolím říci, že jsme od této akce očekávali více. Snad jsme chtěli mnohem hlouběji proniknout do práce redaktora, novináře, vydat se ven, mezi lidi, udělat s nimi rozhovor, poté jej zpracovat. Poznat, jaké to je, být v časovém presu.

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.