Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Vítkovice daly Třinci lekci z produktivity

V rámci 39. kola Tipsport extraligy se již po třetí v sezóně střetla mužstva, která spolu hrála na jaře finále České pojišťovny play-off Tipsport extraligy, a to HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Steel. Obě ocelářské bitvy v probíhající sezóně dosud vyhrály Vítkovice, které v prvním utkání ve třinecké Werk Aréně přetlačily domácí oceláře 3-2 po samostatných nájezdech, když vítězný nájezd proměnil Viktor Ujčík, a ve druhém zápase ve vítkovické ČEZ Aréně  braly tři body za výhru 3-1. Nicméně před třetí regionální bitvou byli favorité Třinečtí, kteří přijeli do Ostravy povzbuzeni výhrou nad Karlovými Vary, naopak Vítkovice dostaly na Slavii debakl 0-6.

Pohotový zákrok Romana Málka proti Davidu Květoňovi. Foto: Marian Ježowicz

Úvodní vhazování bylo v třinecké Werk Aréně vhozeno v tradičním nedělním čase 17:00 hodin a od prvních minut se hrál velmi atraktivní hokej a šance střídala šanci na obou stranách. Třinec si už v páté minutě vybojoval přesilovou hru, když fauloval Marek Malík, ale hosté se bez problémů ubránili. První stoprocentní gólovou šanci v zápase měl v jedenácté minutě vítkovický útočník Lukáš Klimek, který stál sám v mezikruží, jenže jeho rána trefila připraveného gólmana. Blízko ke střelení branky byli i Oceláři, když v patnácté minutě byl zcela volný u levé tyče Radek Bonk, jenomže kotouč přes Málkovy betony do branky neprodral a při následující dorážce předvedl Málek další fantastický zákrok ramenem. Skóre se nepomohlo ani v další přesilové hře Ocelářů, když  po obrovském závaru před vítkovickou brankou nejprve střílel Erik Hrňa, jehož střelu Málek vyrazil k Davidu Květoňovi, který z dorážky trefil pouze jednoho z vítkovických obránců. Přes velké šance v prvních dvaceti minutách gól nepadl. O vyrovnanosti obou týmů svědčí i poměr střel jedenáct ku desíti ve prospěch Vítkovic.

I ve druhé třetině pokračovaly týmy ve svižném tempu a oba týmy si v úvodu třetiny vyzkoušely přesilové hry. Třinec svou promarnil, ale Vítkovice v ní mohly dokonce inkasovat. Obrovský požár v podobě úniku Václava Varadi vyhasil jen za cenu faulu Tomáš Kudělka a téměř čtyři tisíce sto padesát diváků tak mohly vidět hru čtyři na čtyři a také první gól zápasu, který střelili Oceláři. Roman Málek neudržel v náručí střelu Martina Lojka, kterou pohotově dorazil Lukáš Bolf, 0-1. Vítkovice se z branky rychle oklepaly, a když fauloval Jakub Orsava, měly možnost přesilové hry. Tu nejprve nevyužil Roman Sturcz, který v samostatném úniku neprostřelil Petera Hamerlíka, ale o devět sekund později uspěl nenápadnou střelou z otočky Juraj Štefanka1-1. Vítkovice nadále pokračovaly v tlaku a za pouhých sto šedesát šest sekund slavily podruhé, když přesilovku pět na tři ukončil přesnou střelou vítkovický kapitán Jiří Burger, 2-1. Neuplynulo ani třicet vteřin a mohl přijít třetí smrtící zásah, ale střela Lukáše Klimka pouze orazítkovala konstrukci branky. Pohromě přeci jen Třinec neunikl, když ve třicáté šesté minutě  se dostaly Vítkovice do přečíslení. Peter Húževka místo nahrávky zvolil střelu, kterou Peter Hamerlík vyrazil pouze do mezikruží, kde stal Juraj Sýkora, jenž vymetl všechny pavučiny, 3-1. Třinečtí si v závěru třetiny vypracovali šance na korekci, ale v jednom případě byla proti tyč a v dalších Roman Málek. Druhá perioda skončila za stavu 3-1, i díky třem brankám Vítkovic během tři sta čtrnácti vteřin.

Třetí třetina neukrojila z časomíry ani tři minuty, když se ke slovu dostal videorozhodčí. Střela třineckého Davida Ostřížka se totiž odrazila od tyče tak prudce, že rozhodčí si nebyl jistý zda kotouč nevylétl z brány, ale po poradě s kolegou u videa hlavní rozhodčí potvrdil, že kotouč přes brankovou čáru nepřešel. Za další dvě minuty se třinecký expres Martin Adamský řítil sám na Romana Málka, ale tváří v tvář  neuspěl, i díky pohotového zákroku vyrážečkou. Oceláři dál hráli aktivně a vynutili si dvojnásobnou početní výhodu trvající rovné dvě minuty, ale šanci na zvrat utkání nevyužili. Vítkovice v padesáté první minutě zamkly Třinec v útočném pásmu a střelu Tomáše Kudělky tečoval přesně do třinecké branky Tomáš Káňa4-1. Vítkovičtí si poté závěr utkání pohlídali, což neviděla velká část domácího publika, která se po čtvrté brance Vítkovic poroučela ze stadionu.

Vítkovice si potřetí v sezóně poradily se třineckými Oceláři a připsaly si důležité tři body.

Tagged as: , , ,

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.