Archiv příspěvků 2011 – 2022

Fanouškům fantasy!

Možná se vám knihovna prohýbá pod náporem fantasy knih, ale vždy je nějaká, kterou jste nečetli. Nechci tento článek věnovat novinkám v oblasti paranormálních romancí a fantasy, ale naopak knížkám, na které by se nemělo zapomenout a které stojí za přečtení.

Jelikož v březnu přišel do kin očekávaný film podle knížky s názvem Hunger Games, měla bych ji zmínit. Jde o trilogii, která nás provází městem Kapitol s nejvyspělejší technikou, jakou by se mohlo chlubit klidně i Japonsko. Vždy jsou vybráni chlapec a dívka ze dvanácti krajů do obří arény s kamerami, kde mezi sebou bojují na život a na smrt. Jen jeden vyhrává. Ale za jakou cenu? Podle mého názoru se spisovatelka Suzanne Collins snaží poukázat na to, čeho jsou lidé schopní, když se jedná o pomstu. Jak dokážou být lidé nenávistní, až se blíží spíše divokým šelmám. Příběh je velice napínavý a emocionální, ale také se z něj můžeme poučit.

Když už mluvíme o poučení, Nora Grayová ze série Zavržený od Beccy Fitzpatrickové, už si po dvou dílech taky odnesla, že by si neměla nic začínat s nesmrtelným andělem. Jenže, jak víme, proti citům se bojovat nedá. Pokud tedy máte rádi anděly, dobrodružství, dramatický i romantický příběh, tak si rozhodně tuto knihu sežeňte. A my, co máme za sebou teprve dva díly, tak se nenechme déle napínat a běžme si koupit třetí díl s nic neprozrazujícím názvem Ticho.

Kolik těch dílů má ještě být? Tak tuhle otázku slyším často a sama už jsem přestala počítat, kolik dílů mám v poličce. Sedm, osm? Rozhodně míním číst dál, aneb seznamte se s mnohodílnou paranormální sérií Škola noci v hlavní roli s nepředvídatelnou upíří velekněžkou Zoey, jež střídá kluky jako ponožky… ach, to dilema. Zoey bojuje proti temnotě, která nikdy dočista nezmizí. Jediný, kdo zmizel, byl Dimitri, co teda pamatuju já. Nádherný, svalnatý profesor na škole sv. Vladimíra. Jojo. Ještěže se Rose rozhodla ho zachránit a ne ho zabít, jak měla původně v plánu. Ať žije Vampýrská akademie! Nedá mi to a musím dodat, že už jsem si pořídila potisk na tričko s nápisem: „Team Dimitri“. (smích)

Co ještě dodat? Běžte s chutí číst!

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.