Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Michal Viewegh k recenzi Terezy Bůžkové

Článek Terezy Bůžkové s názvem “Pochopil Michal Viewegh, že knihu nestačí jen podepsat?” publikovaný v Glossariu 9. října 2012 doputoval až k Michalu Vieweghovi. Zapříčínil se o to jeden nejmenovaný češtinář Wichterlova gymnázia, který mu napsal:

“Vážený Michale, dovolte, abych se s Vámi podělil o lehké rozčarování, které zanechala Vaše navštěva v Ostravě ve vědomí jedné mé studentky. Jsme vrstevníci a téměř kolegové (já jsem se narodil v roce 1963, vy v roce 1962, vy jste ze školství “zběhl”, a já zůstal). Učím češtinu na Wichterlově gymnáziu v Ostravě-Porubě a nikdy jsem o Vás před třídou neřekl křivého slova: vždy Vás hájím před útoky českých rádobykritiků a vyzývám študáky, ať si Vás přečtou. … A teď si představte, že jedna z mých talentovaných studentek navštíví Vaši autogramiádu, a pak napíše tohle: !!!. Je Vám (mi) tohle zapotřebí? Přece mi nemůžete takhle ztrpčovat a kazit život a renomé: já Vám dělám P.R., a vy takhle…”

Odpověď Michala Viewegha na sebe nedala dlouho čekat. Tady je:

 

“Dobrý den, Pavle,
díky za vaši přízeň. Zklamané studentce prosím tlumočte, že naprostou většinu mých akcí tvoří právě autorské čtení (viz www.viewegh.cz), avšak v Ostravě mi nakladatelství naplánovalo jen autogramiádu, neboť v OC Karolína není bohužel pro čtení žádný vyhovující prostor…
Vše dobré
Michal”

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.