Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Kazatel / Priest

U tohoto filmu, jehož režisérem je Scott Stewart, je skvěle vidět rozdíl mezi trailerem, který vás nadchne, a celým filmem, který už tak fascinující není. Film nám ukazuje Zemi po bojích s hrůznými (a ve filmu pěkně nechutnými) upír – připomínající spíše nestvůry z Pádu do tmy než upíry, jak je známe – a kněžími.
Upíří zajmou Lucy (Lily Collins), která je dcerou jednoho z kněžích (Paul Bettany). Ten se pro její záchranu vzepře církvi. Po cestě naráží na přítele své dcery (Cam Gigandet), u kterého můžeme obdivovat leda jeho božské vzezření, neboť jako většina rolí je i on nevyužitý, čímž myslím jen občasné střílení z pistole.
V tomto filmu se bohužel nedočkáme romantiky, natož pořádné akce. Obvykle se dostaneme do bodu, kdy čekáme, že teď nastane něco velkého – a pak nic. Děj zase pokulhává dál.
Ale abych nemluvila jen o negativech, musím uznat, že schopnosti kněžích, které jim slouží k jednoduššímu získání převahy nad upíry, využity rozhodně jsou. Kreace ve vzduchu, kotrmelce a rychlost ve vás zanechají aspoň malý pocit, že se něco děje – konečně. A nesmíme také opomenout fakt, že lekavých scén je opravdu hodně, proto raději varuji – necpěte se popcornem.
Mé doporučení? Pro fanoušky sci-fi – běžte na to, ale moc neočekávejte. Ostatním radím spíše – jděte na film Thor, jehož recenze se připravuje a máte se na co těšit. 🙂

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.