Časopis studentů Wichterlova gymnázia

Kam na prázdniny? Vydejte se fotit letadla! /První část./

Ještě nevíte, co dělat během následujících dvou měsíců? A máte rádi letadla? A k tomu rádi fotíte? Vydejte se pořídit pár pěkných snímků na letiště! Focení letadel, neboli spotting se v poslední době stává čím dál více populární. Před rokem jsem strávil nezapomenutelný týden na největších evropských leteckých křižovatkách a tento opravdový zážitek mohu doporučit všem!

Stačí sbalit foťák, pár důležitých věcí a dobrodruzi si mohou také vzít na cestu stan. První zastávka naší cesty je v Berlíně, kde jsou tři letiště. Tempelhof – dnes už zavřené, Tegel a Schönefeld. Německé hlavní město se dá z pohledu spottera považovat pouze jako rozehřívačka, před dalšími body trasy. Většinu provozu tvoří nízkonákladové společnosti a německá Lufthansa. U té pozor – letadla jsou bílá, takže je třeba si hlídat protisvětlo! Z mé zkušenosti se nejlépe fotí modré společnosti. Na přenocování doporučuji kemp u Postupimi.

Dále se zastavíme v Hamburku. Tomuto městu bych věnoval větší pozornost, neboť kromě mezinárodního letiště se v části Finkenwerder nachází expediční letiště firmy Airbus. Tady můžete pořídit několik snímků „fungl“ nových letadel, jejich úplně první přistání, a pokud budete mít štěstí, tak uvidíte i obří Airbus A380. Raritou je transportní letadlo Beluga, které každý den přilétá z francouzského Toulouse. Pokud máte dost letadel, stojí za to nastoupit na okružní plavbu skrze hamburské přístavy.

Zatímco vy si užíváte technických objektů, vysaďte památkychtivé účastníky v centru měst.

Pokračování článku vyjde za týden. Prozradím, že se podíváme do Holandska, kde letiště v hlavním městě má šest přistávacích drah.

1 Comment

Trackbacks

  1. Kam na prázdniny? Vydejte se fotit letadla! /Druhá část./ | GLOSSARIUM

Přidejte svůj komentář

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.