menu

Badatelský virus na Wigymu

Badatelský virus na Wigymu

V červnu se projekt Tajný život města, o kterém jsme vás již informovali, nachýlil ke konci. Probíhaly poslední informační kampaně pro veřejnost, školy bilancovaly svou práci na projektu a odevzdávaly závěrečné zprávy.

Poté se sešla odborná porota, která z asi 50. zapojených škol České republiky vybírala nejúspěšnější týmy. Každá škola dostala jako odměnu za práci v projektu čtyři tablety, tři nejúspěšnější týmy navíc pobyt v environmentálním centru Zaježová na Slovensku.

A jak to všechno dopadlo? Zde je část dopisu hodnotící zprávy:

Milí badatelé – přírodovědci. Prošli jsme všechny závěrečné zprávy a měli jsme opravdu těžký úkol, vybrat ty nejlepší. Sešlo se nám spoustu zajímavých kampaní, ale ta vaše nás zaujala vtipným videem, díky sociálním sítím jste oslovili široké okolí, nebáli jste se jít s kůží doslova na trh  a oslovovat náhodné kolemjdoucí a v neposlední řadě nás zaujalo zařazení aplikace k určování rostlin  Pl@ntNet do tematických plánů školy. Je vidět, že se badatelský virus vaší školou šíří velkou rychlostí a my to umíme ocenit! 

PROTO OZNAMUJEME, ŽE SI ZASLOUŽÍTE BÝT MEZI TŘEMI NEJLEPŠÍMI TÝMY Z ČR A VYRAZIT 27. – 29. 9. 2017 NA SLOVENSKO DO ENVIRONMENTÁLNÍHO CENTRA V ZAJEŽOVÉ A UŽÍT SI BOHATÝ PROGRAM, KTERÝ PRO VÁS KOLEGOVÉ ZE ŽIVICI PŘIPRAVUJÍ.

Týmu přírodovědné třídy II.B a Haně Pávkové gratulujeme, děkujeme za skvělou spolupráci a budeme se moc těšit na další rok v projektu.

Zde je odkaz na naši finální upoutávku, kterou jsme chtěli demonstrovat snadné a zábavné určování rostlin s použitím aplikace Pl@ntNet.

Hana Pávková

————————————————————————————————————-

Děkujeme všem organizátrům a partnerům: společnosti Veolia, nezisková organizace Tereza a slovenská nezisková organizace Živica.