menu

Finále Bobříka informatiky

Finále Bobříka informatiky

27 soutěžících, 15 otázek, 60 minut. To jsou základní data krajského kola algoritmické soutěže Bobřík informatiky, které se konalo 30. ledna 2019 na Wichterlově gymnáziu. Ze všech koutů Moravskoslezského kraje se k nám sjeli vítězové školních kol, aby se spolu znovu utkali o vítězství nejen v kraji, ale zároveň i v celé republice.

Soutěžící byli velice zdatní, několik jich dosáhlo plného počtu bodů, takže nakonec o pořadí rozhodoval čas. 1. místo obsadil student z Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně Tomáš Raunig, ceny za 2. a 3. místo si odvezli studenti z Mendelova gymnázia v Opavě Karel Chwistek a Lenka Kopfová.

Naši školu reprezentovaly studentky Tereza Čermáková, Julie Suchánková a Miriam Gajdušková. Přední místa neobsadily, přesto jim patří uznání, že se jim do finále podařilo ve velké konkurenci probojovat.

Poděkování patří i doc. Ing. Davidu Horákovi, Ph.D. z Katedry aplikované matematiky Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, že soutěžícím spolu se svým asistentem vyplnili čas čekání na výsledky poutavou přednáškou.