menu

Kouzlo adventní Vídně

Kouzlo adventní Vídně

V pátek dne 8. 12. 2017 se vybraní studenti Wichterlova gymnázia zúčastnili exkurze do Vídně. Po bezproblémovém příjezdu nás čekala prohlídka okouzlujícího zámku Schönbrunn, který sloužil jako letní sídlo rakouských císařů. Součásti komplexu, který je památkou UNESCO, je rovněž rozsáhlý park s Neptunovou fontánou a Gloriettou. Po prohlídce jsme měli možnost zakoupit si něco na památku na prvním z mnoha vánočních trhů.
Druhou zastávkou byla architektonická rarita Hundertwasserhaus, před kterým jsme si sobě na památku i na tento web pořídili společnou fotku, a odtud jsme pokračovali dál v cestě.
Následovala procházka městem kolem radnice, parlamentu, Náměstí hrdinů, přes ulici Graben kolem morového sloupu až k slavnému symbolu Vídně, Stephansdomu. Po krátkém rozchodu pokračoval nabitý program v Hofburgu. Po prohlídce jsme měli některými tolik očekávaný rozchod na náměstí, jehož součástí byly vánoční trhy.
Někteří si zašli do kavárny, jiní někam na večeři. Po nezbytném pořízení suvenýrů a dárků jsme se vrátili k autobusu, usedli na svá místa a spokojeně odjeli zpět domů. Návštěva Vídně byla krásná a ti, co nejeli, toho teď určitě litují.
Nesmíme zapomenout poděkovat vedoucím zájezdu, kteří vše perfektně zorganizovali a učinili tak naše vzpomínky nezapomenutelné.

Jana Sněhotová a Karolína Horklová