menu

Office Aréna 2017 – postupujeme do finále

Office Aréna 2017 – postupujeme do finále

Office Aréna je soutěž, ve které studenti musí vymyslet reálný projekt, popsat jej a vyčíslit náklady. Jejich úkolem je také obhájit si své nápady, stát si za svými myšlenkami a dokázat svůj projekt prosadit. To všechno za pomoci Office aplikací, cloudových technologií a sdílení.

Soutěž se skládá z několika kol. V tom školním vypracují studenti za pomoci Wordu, Excelu, Power Pointu a One Note projekt na dané téma. Letos byla vyhlášena tato témata: kategorie A (základní školy) Návštěva známé osobnosti, kategorie B (střední školy) Školní televize. Ze zaslaných prací porota vybrala z naší školy po jedné v každé kategorii, které postoupily do krajského kola. Byly to práce Mateusze Wojnarowicze z kvarty a Kateřiny Sedlačíkové z kvinty.

V krajském kole, které se konalo v Šenově u Nového Jičína, se testují na praktických příkladech znalosti a schopnosti soutěžících v jednotlivých aplikacích kancelářského balíku MS Office. Z krajského kola do finále postupuje pouze vítěz, a to v kategorii A byl tentorokrát právě Mateusz. Kateřina nepostupuje, ale i tak je to velký úspěch, že se do krajského kola probojovala.

Oběma gratulujeme a Mateuszovi držíme palce ve finále, které se bude konat v Praze v prostorách společnosti Microsoft 9. května 2017.