menu

YODA Mentorship 2018 se právě rozjíždí

YODA Mentorship 2018 se právě rozjíždí

Program YODA Mentorship podporuje mladé talenty z řad středoškoláků, kteří se chtějí rozvíjet nad rámec školních hodin. Pomáhá jim v tom mentor (absolvent zahraniční univerzity) vybraný podle náplně projektu.

Do tohoto programu byli letos vybráni dva naši studenti. Lenka Švidrnochová (7.A) a Matěj Rösner (6.A) popisují své dojmy ze vstupu do programu a z prvního setkání účastníků a jejich mentorů v Praze 2. 1. 2018. Oběma přejeme hodně úspěchu se svým projektem a patřičný posun v rozvoji své osobnosti!

Lenka Švidrnochvá:

Do YODA Mentorshipu jsem se přihlásila s chutí zkusit něco nového. Což se mi už teď splnilo. Vymyslela jsem projekt, dostala jsem grant u Nadace O2 a pustila jsem se do toho. V květnu budeme s kolegou v Ostravě pořádat charitativní běžecký závod, což mi dá zajisté mnoho zkušeností. Jako velké pozitivum vidím také možnost seznámit se s podobně aktivními středoškoláky z České i Slovenské republiky. Proto se úvodní akce nesla spíše v duchu seznamování a sdílení inspirace.

 

Matěj Rösner:

YODA Mentorship je pro mne převážně možnost setkat se s velmi inspirativními lidmi a získat od nich bezesporu užitečné zkušenosti. Už jen fakt, že každý mentor bude svému mentee věnovat svůj volný čas podle mne mluví za vše. Jsem rád, když mohu dělat něco nad rámec školních osnov, a k tomu si užít nějakou tu zábavu s ostatními středoškoláky, s podobnými cíli a životy. Jodovo kouzlo spočívá v tom, že to je velmi individuální program, a proto myslím, že kdybych jej měl popsat jedním slovem, tak to bude “Příležitost” a záleží na každém z účastníků, jak ji využije.