menu

Film Day 2020

Film Day 2020

Text: Samuel Noskievič

6. února 2020 se uskutečnil každoroční filmový den. Tentokrát s tematikou celosvětově proslaveného seriálu Black Mirror. Zájemců se sešlo kolem čtyřiceti. Organizaci měl pod palcem student oktávy Samuel Noskievič s asistencí spolužáka Tomáše Mikesky.

Pro diváky byly připraveny tři epizody seriálu a po každé z nich následovala krátká diskuze obohacená o připravené kvízy, jejichž řešení bylo ukryto přímo v seriálu. Žáci tudíž museli bedlivě dávat pozor.

Black Mirror se zabývá problematikou technologií a jejich zneužití. Například otázkou sociálního statutu, jenž je získán dobrým hodnocením od ostatních, a následnými výhodami či nevýhodami v životě, které na daném  hodnocení přímo závisí. Za zmínku také stojí „seznamka“, která člověku určí partnera a dobu, kterou s protějškem stráví, a po určitém čase zvolí toho, se kterým zestárne a umře. To všechno pod přísnými pravidly, jejichž porušení se trestá.

Z pohledu organizátora musím říct, že se tato akce velmi podařila a mohu jen popřát štěstí budoucím organizátorům do let příštích.

 

A za předmětovou komisi anglické jazyka děkujeme pánům Noskievičovi a Mikeskovi za úsilí, které do vydařené akce vložili s nadšením sobě vlastním.