menu

Globetrotter 2015 je za námi

Již poosmé se na Wichterlovo gymnázium vydali studenti základních škol ze širokého okolí, aby poznali nové lidi i naši školu, pobavili se a zároveň změřili své znalosti a schopnosti související s reáliemi anglicky mluvících zemí. Letošní ročník se týkal Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a zájem z řad studentů byl opět obrovský, což nás nesmírně potěšilo.

Oproti minulým ročníkům jsme lehce poupravili disciplíny, soutěžící tedy kromě testu znalostí například poslouchali projev Alžběty II., zhlédli prezentaci anglické architektury, zaposlouchali se do hudebních ukázek a v týmech napsali limerik. Jejich výkony byly obdivuhodné a my se už nyní těšíme na devátý ročník nyní již tradiční soutěže Globetrotter, protože pro zaujaté, aktivní a zvídavé studenty je radost soutěž připravovat.

 

 

Nejlepších výsledků dosáhli:

Kategorie hosté – ZŠ

1. místo: Sabina Galová (ZŠ I. Sekaniny)

2. místo: Michaela Oudová (ZŠ Dětská)

3. místo: Milan Tichavský (ZŠ Hradec nad Moravicí)

Kategorie domácí – Wigym

1. místo: Pavlína Dudová

2. místo: Vít Hrubý

3. místo: Aleš Havrlant

Blahopřejeme všem, kteří se umístili na předních pozicích a velmi oceňujeme všechny ty, kteří do toho šli, nebáli se zkusit něco nového a získali minimálně hezkou zkušenost a odznáček Wigym. Třeba se s některými setkáme v lavicích našeho gymnázia. Těšíme se.

U soutěže Globetrotter 2016 na shledanou.