menu

Live English: Nature Restoration

Live English: Nature Restoration

Druhý říjnový týden jsme na Wigymu zahájili aktivně, a to přednáškou bývalého studenta Šimona Michalčíka na téma Nature Restoration: Can stories save our future on Earth? V rámci projektu Live English, který se na naší škole opakuje každým rokem několikrát, a může se pyšnit hojným počtem zvídavých studentů, jsme měli možnost se zúčastnit besedy o ekologii, konkrétně o tom, jak pozitivní, či negativní motivace ovlivňuje přístup k životnímu prostředí. Nešlo pouze o nudný výklad, ale spolu s citáty z knih, filmových příkladů a možností zapojit se do diskuze, vzniklo příjemné prostředí zajímající se o budoucnost naší planety.

Sám Šimon nám také dal možnost nahlédnout do jeho vlastních příběhů, které napsal v rámci studia na vysoké škole v zahraničí, o kterém nám taky něco z vlastní zkušenosti pověděl.

Celá přednáška probíhala v angličtině, což nebyl ale žádný problém, protože jsme se všichni i tak byli schopni domluvit a vzájemně doplnit své myšlenky, či nápady. Už teď se těšíme na příští ročník a vy určitě neváhejte, a přidejte se k nám.

Napsala Adéla Šelová, 7.B