menu

Live English – virtuální návštěva z Anglie

Live English – virtuální návštěva z Anglie

Jsme rádi, když absolventi Wichterlova gymnázia šíří dobré jméno naší školy v zahraničí. Tak jako Šimon Michalčík, který studuje poslední ročník bakalářského oboru Globální udržitelný rozvoj na Warwick University v Coventry ve střední Anglii.

A těší nás, že si Šimon ve svém nabitém akademickém zápřahu našel čas na to, aby se podělil o své zážitky a zkušenosti s životem studenta v Anglii. Jelikož zimní semestr na Warwick University už začal, Šimon se s žáky Wigymu přivítal virtuálně prostřednictvím aplikace Google Meet. Celá akce se uskutečnila pod záštitou Předmětové komise anglického jazyka v rámci série Live English a veškerá komunikace proběhla v angličtině.

Máme radost, že Šimonova prezentace a debata přilákala 16 zvědavých žáků Wichterlova gymnázia, a to i přesto, že se konala v pondělí odpoledne, což byl den ředitelského volna. Odměnou pro všechny účastníky byla záplava zajímavých poznatků a informací, které potenciálním zájemcům o studium v zahraničí, a zvláště v Anglii, bude jistě užitečná. Teď už víme, mimo jiné, podle jakých kritérií univerzity vybírají své studenty a jak přijetí na univerzitu jít naproti, kolik peněz je třeba si připravit pro studium a jaké jsou možnosti pro finanční příspěvek či grant, nebo jak v tom všem může být nápomocna agentura Unimak, se kterou Šimon taky spolupracuje.

Je fajn, že Šimon nám velmi poutavě představil i svůj studijní obor, ke kterému evidentně chová velké nadšení. Do debaty aktivně vtáhl i naše žáky, kteří využili této příležitosti, aby se zeptali na vše, co je zajímalo, ať už ohledně studentského života na univerzitě, tak třeba požadované úrovně angličtiny.

Rádi bychom Šimonovi z celého srdce poděkovali za to, že si na nás udělal čas, aby nás obohatil o velmi cenné poznatky. Bylo nám ctí poslouchat mladého muže, který je nám inspirací a jehož vášeň pro studium je velmi chytlavá.

Napsal: Mgr. Tomáš Klein