menu

Úspěchy v krajských kolech Chemické olympiády

FOTO: hermiona-grangerrova.blog.czV jarních dnech vrcholí letošní ročník chemické olympiády. Za sebou mají naši reprezentanti krajská kola kategorií D a C.

Žáci mladších ročníků bojovali v krajském kole ChO kategorie D, které se uskutečnilo na půdě Matičního gymnázia. Naši školu reprezentovali zástupci kvarty A a svými výkony se stali úspěšnými řešiteli tohoto klání. Ondřej Klus obsadil 7. a Lucie Peterková 9. místo. Oba jsou příslibem úspěšné stopy Wichterlova gymnázia i v dalších ročnících ChO, stejně jak ji zanechali reprezentanti v kategorii C.

Ve středu 6. dubna 2016 proběhlo na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského krajské kolo Chemické olympiády kategorie C, ve kterém jsme měli rekordní účast 4 žáků ze 40 soutěžících (Daniel Iwan z třídy 1.C, Daniela Hrbáčová, Miroslav Raška a Anna Korytářová všichni ze sexty A). Soutěžící se museli vypořádat se záludnými otázkami a výpočty v teoretické části, v praxi pak předvést svůj um při argentometrickém stanovení chloridových iontů zpětnou titrací. Miroslav Raška se po kvapíkovém přesunu z ústředního kola MO zařadil mezi úspěšné řešitele krajského kola. Excelentního výsledku dosáhla Anna Korytářová, která obsadila nádherné 2. místo a ještě vylepšila své 4. místo z krajského kola ChO kategorie A.

Všem reprezentantům Wichterlova gymnázia blahopřejeme k dosaženému úspěchu a těšíme se na jejich další vystoupení v Chemické olympiádě. Věříme, že i zprávy z krajského kola ChO kategorie B (22. dubna 2016) budou stejně radostné.