menu

Fyziklání online 2020

Fyziklání online 2020

Jako každý rok se i letos v listopadu konala mezinárodní internetová fyzikální týmová soutěž Fyziklání online. Maximálně pětičlenná družstva řeší  fyzikální úlohy různé obtížnosti, rozmanitých typů a potýkají se například i s otázkami:  Které úlohy je výhodné řešit? Je lepší pracovat společně nebo si práci rozdělit a pracovat samostatně? Kdo rozhoduje, jak si tým rozdělí práci?

Naše přihlášená družstva  si se všemi úlohami a otázkami poradila velmi dobře. V kategorii C se do první desítky v rámci ČR a SR probojoval tým ve složení Jonáš Dej, Mikuláš Novotný, Tomášové Hrbáč a Janoušek a Anna Hýžová, všichni z 6. B, a obsadil krásné 9. místo z 62 týmů. Ve výsledkové listině se neztratili ani další dva týmy složené ze studentů z 1. C, 5. A a 5. B.

Dva zástupce jsme měli v kategorii A. Fyzikálními a matematickými soutěžemi ostřílené družstvo kluků z 8. A (Vojta David, Vojta Mohelník, Honza Lukovský a Ondra Szymik –  viz fotografie z učebny po návratu maturantů do školy), které v domácím prostředí doplnil Eliáš Bencúr z 7. A, skončilo na 14. místě. Ještě o tři pořadové stupně výše, tedy na 11. místo, vystoupil tým ve složení Marek Večeřa (4. C), Vojta Kuchař, Pavel Junker (oba 4. D), Oskar Martiňák a Lukáš Výtisk (oba 7. A). V kategorii A soutěžilo 46 družstev z ČR a SR.

Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!