menu

2.D na Ostravské univerzitě

V úterý 19. ledna se hned ráno sešli studenti 2.D třídy před budovou Pedagogické fakulty Ostravské univerzity v Ostravě-Mariánských Horách, kde je čekala exkurze na Katedře informačních a komunikačních technologií. Rozdělili se do dvou skupin a v tu chvíli pro ně začal docela nabitý program.

1. skupina se věnovala programování robotů. Studenti napsali v počítači program, ten poslali robotovi a ten někdy více a někdy méně uspokojivě jejich příkazy plnil. Učili robota jezdit do čtverce, zastavit se před překážkou, zahrát melodii a pohybovat se přitom do rytmu, jezdit po nakreslené čáře a podobně.

2. skupina si mezitím vyzkoušela práci s multimédii na téměř profesionální úrovni. Studenti měli možnost vyzkoušet si práci zvukaře, režiséra, kameramana, střihače, fotografa, ostatní ze skupiny hráli nebo předváděli hodinu tělocviku. Všichni se přitom dobře bavili a ač to na začátku nevypadalo moc nadějně, nakonec po 90 minutách opravdu video vzniklo.

Po krátké přestávce a občerstvení si skupiny své aktivity prohodily a vše začalo nanovo. Po poledni odcházeli z exkurze všichni s úsměvem, plni dojmů a spokojení, že se nejen dobře bavili, ale také se něco nového naučili.