menu

Děvčata v krajském kole Prezentiády opět bodovala

Děvčata v krajském kole Prezentiády opět bodovala

V letošním roce probíhá již 8. ročník Prezentiády, což je mistrovství škol v prezentačních dovednostech pro dvou až tříčlenné týmy. Soutěž je určená středoškolákům a starším žákům základních škol z České republiky a Slovenska. V mladých lidech podporuje soutěživost, kreativitu a pomáhá jim zdokonalit jejich komunikační schopnosti.

V prvním kole mají soutěžící za úkol vytvořit prezentaci na zadané téma. Letos to byla tato témata:

kategorie ZŠ:

  • Nejdůležitější věc na světě
  • Jak (ne)učit ve škole

kategorie SŠ:

  • Láska, sex a něžnosti
  • Nejpřínosnější vynález

Do krajského kola soutěže byly na základě těchto prezentací vybrány dva týmy z naší školy. V krajském kole už soutěžící obhajují své práce, během 7 minut musí předvést svůj projekt a zaujmout porotu.

Ve čtvrtek 20. dubna bojovaly o postup do finále studentky Mariana Ochodková, Kateřina Plevová a Martina Palkovská ze sexty. V soutěži byly už potřetí, takže se nenechaly ničím zaskočit, obsadily 1. místo a s přehledem opět získaly postup do finále.

 

V pátek 21. dubna se pro změnu sjely týmy základní škol a víceletých gymnázií Moravskoslezského kraje. Zatímco sextánky předešlý den už věděly, do čeho jdou, žákyně primy A Eva Žurková a Anna Suderová byly na podobné soutěži poprvé. A přestože byly zdaleka nejmladší, nadchly porotu i přítomné posluchače svým projevem a naprosto zaslouženě vybojovaly 2. místo.

 

Gratulujeme a týmu Sépie ze sexty držíme palce ve finále!

Reportáž z krajského kola kategorie středních škol, fotogalerie

Reportáž z krajského kola kategorie základních škol, fotogalerie