menu

Office Aréna – naši studenti postoupili do finále

Office Aréna – naši studenti postoupili do finále

Soutěž Office Aréna je tříkolová soutěž, která prověřuje dovednosti žáků v práci s aplikacemi Office.

První kolo je realizováno jako online test. Letos probíhalo během měsíce února a z naší školy se ho účastnilo 120 žáků v kategorii A (nižší gymnázium) a 127 žáků v kategorii B. Do krajského kola se probojovali v kategorii A Vít Kaděra (4.B), Adam Chvěja (2.B) a Filip Kociolek (3.B). V kategorii B postoupili Jan Martin Macháček, Tereza Poštulková a Eliška Májková (všichni z 5.B).

V krajském kole je úkolem soutěžícího prokázat velmi dobrou znalost kancelářských aplikací a tuto znalost použít v reálném projektu. Zadání si můžete prohlédnout zde: kategorie A, kategorie B.

Vytvořit projekt na dané téma za necelý měsíc není nic jednoduchého, ale naši studenti si s tím poradili na výbornou. Adam Chvěja v kategorii A a Tereza Poštulková v kategorii B svými návrhy porotu natolik zaujali, že v kraji obsadili 1. místo a postupují do finále. Filip Kociolek a Jan Martin Macháček obsadili každý ve své kategorii 2. místo. Všem gratulujeme!

Ve finále bude úkolem Adama a Terezy obhájit si své nápady před porotou, stát si za svými myšlenkami a dokázat svůj projekt prosadit. Budeme jim v tom držet palce.