menu

Energy street football 2024

Energy street football 2024

Druhý květnový týden se nesl ve znamení street footballu, který všechny účastníky vrátil do pradávných let, kdy ještě nepoznali hřiště s umělým povrchem či tartanem, ale hrálo se před barákem na poctivém betonu, kde každý kontakt se zemí se rovnal konci utkání či minimálně krvavý šrámem a setkání se s dezinfekcí.

Turnaj byl od začátku skvěle zorganizován, hrálo se na osmi hřištích a turnaj plynul jedna báseň. Pokud některý z týmů nehrál, k dispozici byl zajímavý doprovodný program, který obsahoval – arénu na hru 1 proti 1, dronfotbal – kde jste ovládali drony a vašim úkole bylo, skórovat (proletět) do soupeřovy brány, teqball – “pingpong“ nohama a stánek s občerstvením a chillzónou. Na vítěze pak čekala hezká finanční odměna a krásné poháry.

Po pravdě jsem se trošku bál, aby se nikdo nezranil, ale všichni hráli v rámci pravidel a až na nějaké malé oděrky nikdo nepřišel k úrazu. Za naše gymnázium nastoupili dva výběry – jeden z řad nižšího a druhý z řad vyššího gymnázia. Hrálo se systémem 3+1 a na hřišti musela být přítomna minimálně 1 dívka. Obě družstva svedla tři duely ve skupinové fázi, aby se mohli připravit na vyřazovací boje do kterých postoupila všechna družstva v rámci každé skupiny. Celkově se turnaje zúčastnilo šestnáct týmů v každé kategorii.

Skupinovou fázi mužstvo z NG zvládlo bravurně a bez ztráty kytičky (prohry) se čekalo na osmifinálový souboj. Mužstvo z VG už tak suverénní nebylo, ale nutno podotknout, že v naší skupině jsme měli pozdější finalisty a sousedy z gymnázia Pavla Tigrida – takže nelítostná válka o každý centimetr plochy.

Osmifinále přineslo prohru pro družstvo z VG, a tudíž konec turnaje. Naopak mladší svůj osmifinálové duel zvládli a jejich pouť turnajem pokračovala nadále. Následně prošli i přes čtvrtfinále a čekal je souboj o vysněné finále. Ten taktéž zvládli a mohli tak nakouknout do finálového klání ve kterém si kluci zahráli v krásné aréně s umělým trávníkem, kterou organizátoři právě pro finále a souboj hvězd turnaje vytvořili. Finále bylo zprvu velice opatrné, obě mužstva si byla vědoma kvality na obou stranách, a tak se bojovalo o každý metr hřiště. Bohužel jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vypracovali a naopak soupeř byl velice efektivní a dvěma šťastnými góly, se dostal do vedení, které jsme již nedokázali dotáhnout a prohráli 1:2. Což znamenalo stříbrnou medaili pro tuto partu.

Všem zúčastněným z řad našeho gymnázia bych rád ještě jednou poděkoval za vzornou reprezentaci a hru, kterou po celý turnaj předváděli.