menu

Florbal na Wigymu II

Tým Wichterlova gymnáziaHala Sareza v Přívoze se stala dějištěm konání krajské eliminace Poháru středních škol ve florbalu. Dne 1. 2. 2016 se zde sešli zástupci hned tří škol, aby se porvali o postup. Shodou okolností to byla tři gymnázia. Konkrétně tedy Wichterlovo gymnázium, Gymnázium Olgy Havlové a Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových. A o co se hrálo? Hrálo se o postup mezi osm nejlepších škol na Moravě.

Naše sestava z minulého kola (T.  Závada, J. Čermák, L. Hojgr, R. Heiser, V. Gajdušek, F. Hrubý, M. Šindler, A. Obertan, T. Pavliska, M. Socha, A. Sýkora) se změnila jen v jednom bodě, a to v tom, že našeho golmana A. Sýkoru nahradil již uzdravený Jan Pavlínek. A tak jsme se v čele s panem profesorem Hlavatým vydali bojovat o postup.

Wigym – Sportovní gymnázium 3:1

Nastoupili jsme hned do prvního zápasu dne. Ze začátku byla hra vyrovnaná, ale postupem času jsme začínali získávat převahu. Ta nakonec vyústila v úvodní branku, o kterou se po pěkné kombinaci postaral TOMÁŠ PAVLISKA a poslal náš tým do vedení. Poté jsme měli několik slibných šancí, avšak nedokázali jsme překonat soupeřova brankáře. Pak už jsme ale opět udeřili a znovu z hole TOMÁŠE PAVLISKY. Následně jsme se prosadili potřetí, tentokrát rozvlnil síť ADAM OBERTAN. Soupeř se v závěru ještě snažil o zvrat a povedlo se mu vstřelit branku, a když jsme v závěru hráli oslabeni, byly to ještě krušné chvíle. Skóre se však už nezměnilo, a tak jsme mohli slavit.

Wigym – Gymnázium Olgy Havlové 7:1

Druhý zápas měl být lehčí, ale soupeř ze startu ukázal, že sem nepřijel dělat ostudu a měl pár nadějných střel. Pak jsme to však vzali do rukou my a začaly brankové hody. Jako první se prosadil RADIM HEISER. Následně jsme se mohli radovat z gólu TOMÁŠE PAVLISKY. Poté se prosadil MATYÁŠ ŠINDLER a bylo to již 3:0. Ovšem to stále nebylo dost, a tak znovu skóroval RADIM HEISER. Po něm si připsal druhý gól v zápase TOMÁŠ PAVLISKA. Na 6:0 upravil JAKUB ČERMÁK a poslední náš gól dne si vsítil ADAM OBERTAN. Soupeř v závěru ještě snížil, ale nic víc už se nestalo, a tak jsme se mohli radovat z postupu.

Na závěr programu nás čekalo vyhodnocení, při němž se vyhlašovali i nejlepší hráči turnaje. Také zde jsme měli velké úspěchy. Nejlepším brankářem turnaje se stal HONZA PAVLÍNEK, dále byli z našeho týmu vybráni útočníci ADAM OBERTAN a TOMÁŠ PAVLISKA. A pak byl konečně vyhlášen vítěz turnaje. Tím jsme byli my. Turnaj jsme ovládli se skóre 10:2 a zajistili si tak účast mezi osmi nejlepšími školami na Moravě. Toto klání se bude konat 1. 4. v Brně.

Jakub Čermák