Wichterlovo gymnázium Ostrava

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Příspěvky > Erasmus+ s nizozemskou školou úspěšně za námi

Erasmus+ s nizozemskou školou úspěšně za námi



Skupinové foto účastníků nizozemského Erasmu

V říjnu 2025 se 18 našich žáků vypravilo na týden plný zkušeností, zážitků a nevšedního učení do nizozemské školy Castor College v městě Beverwijk v rámci programu Erasmus+.

A nyní na jaře (12. 4. až 17. 4. 2026) naše škola hostila nizozemské partnery a připravila pro ně intenzivní program. Co se tedy během toho týdne pro 18 wigymáků a 18 nizozemských žáků dělo?

Představení školy, beseda o urbanistickém plánování, přednáška o environmentálních problémech Ostravska, průzkum Heřmanického rybníka a chemický a biologický rozbor jeho vody. V neposlední řadě proběhla celodenní geologicko-geografická exkurze do Štramberka. A žáci samostatně v rámci volného času poznali mnoho míst Ostravy. Kromě poznání jsou tyto zkušenosti cenné i pro budování zodpovědnosti, týmové práce a společenských vztahů.

Ekrik Michalica, žák druhého ročníku, shrnuje:

„Přijde mi skvělé, že máme možnost vycestovat do jiné země, poznat, jaké to tam je, procvičit si cizí jazyk, porovnat školství, jídlo, denní režim a mnoho dalšího, s tím, jak to je u nás, a to vše za velmi příznivou cenu. Skvěle jsem si Erasmus užil, určitě bych se zúčastnil znovu.“

Analýza v lab biologie.jpg
Erasmus učebna.jpg
Chemická laboratoř.jpg
Jeskyně šipka II.jpg
Jeskyně Šipka.jpg
Laboratoř biologie.jpg
Muzeum.jpg
Odběr vzorků z rybníka II.jpg
Odběr vzorků z rybníka III.jpg
Odběr vzorků z rybníka.jpg
Referáty.jpg
Rybník.jpg
Skupinové foto.jpg
Závěrečné prezentování.jpg
Závěrečné setkání.jpg