Tři žáci našeho gymnázia – Vincenc Eliáš (kvinta B), Jan Klímek a Filip Kubík (oba sexta B) – se 28. května 2026 zúčastnili již 12. ročníku soutěže v programování robotických systémů Opavský ROBOCUP.
Jedná se o prestižní soutěž zaměřenou na programování robotických systémů, kterou každoročně pořádá Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Soutěž má více než desetiletou tradici a každoročně přitahuje talentované středoškoláky z celého Moravskoslezského kraje.
Dopolední program je věnován vzdělávací části s přednáškami na témata „Za oponou algoritmů“, „Od nápadu ke kódu“ a seznámení s robotickým programováním. Lektoři z Ústavu informatiky účastníkům představují simulační prostředí Webots, ve kterém následně probíhá vlastní soutěž.
Odpolední část je zaměřena na praktickou soutěž, během níž středoškoláci uplatňují získané znalosti při řešení komplexních úloh z oblasti programování robotů. V minulých ročnících se jednalo například o úlohy zaměřené na parkování robota nebo průjezd bludištěm v simulovaném prostředí.
Závěrečné vyhodnocení dopadlo pro naše studenty skvěle! Celkovým VÍTĚZEM soutěže se stal Vincenc Eliáš a diplom za druhé místo si, stejně jako loni, převzal Filip Kubík.
Studentům k výsledku gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia.
Přihlaste se k odběru a mějte aktuální informace ze
života školy vždy po ruce.