Wichterlovo gymnázium Ostrava

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Příspěvky > Vítězství na Opavském ROBOCUPU

Vítězství na Opavském ROBOCUPU



Tři žáci našeho gymnázia – Vincenc Eliáš (kvinta B), Jan Klímek a Filip Kubík (oba sexta B) – se 28. května 2026 zúčastnili již 12. ročníku soutěže v programování robotických systémů Opavský ROBOCUP.

Jedná se o prestižní soutěž zaměřenou na programování robotických systémů, kterou každoročně pořádá Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Soutěž má více než desetiletou tradici a každoročně přitahuje talentované středoškoláky z celého Moravskoslezského kraje.

Dopolední program je věnován vzdělávací části s přednáškami na témata „Za oponou algoritmů“, „Od nápadu ke kódu“ a seznámení s robotickým programováním. Lektoři z Ústavu informatiky účastníkům představují simulační prostředí Webots, ve kterém následně probíhá vlastní soutěž.

Odpolední část je zaměřena na praktickou soutěž, během níž středoškoláci uplatňují získané znalosti při řešení komplexních úloh z oblasti programování robotů. V minulých ročnících se jednalo například o úlohy zaměřené na parkování robota nebo průjezd bludištěm v simulovaném prostředí.

Závěrečné vyhodnocení dopadlo pro naše studenty skvěle! Celkovým VÍTĚZEM soutěže se stal Vincenc Eliáš a diplom za druhé místo si, stejně jako loni, převzal Filip Kubík.

Studentům k výsledku gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia.

Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Studenti na Opavském Robocupu
Diplom
Diplom