menu

Sbírka potravinové pomoci

Naše škola se po loňském velmi úspěšném 1. ročníku opět zapojí do Krajské potravinové sbírky, která je organizována ve spolupráci s Potravinovou bankou v Ostravě. Celá akce proběhne pondělí 17. a v úterý 18. října 2016. Všechny vybrané potraviny budou stejně jako vloni předány do azylového domu DEBORA v Ostravě-Zábřehu, kde žijí matky s dětmi, a do zařízení NÁRUČ v Ostravě-Vítkovicích, kde jsou děti, které vyžadují okamžitou pomoc.

Studenti a zaměstnanci školy mohou přinést potraviny v  do vestibulu školy. Vše musí být v neporušených původních obalech a před vypršením data spotřeby. Vhodné jsou např. dětská výživa, kaše, piškoty, cukrovinky, cukr, mouka, těstoviny, luštěniny, rýže, olej, instantní polévky, čaje, káva, kakao, sirupy, džemy, konzervy všeho druhu, paštiky, apod. Nevhodné jsou domácí výrobky (marmelády, kompoty), čerstvé potraviny, vajíčka apod.

Předem děkujeme za Váš příspěvek a věříme, že i letos se ukážeme jako lidé, kteří mají sociální cítění a není jim lhostejné, jak žijí lidé v nouzi.

kos