menu

Ulovili jsme Bobříka informatiky

bobr9V listopadu 2016 proběhlo školní kolo soutěže Bobřík informatiky, z něhož v každém kraji postoupilo 30 nejlepších do ústředního kola. Z naší školy bylo pozváno 6 úspěšných řešitelů, a ti se dnes ráno vydali na Gymnázium Ostrava-Zábřeh, aby změřili síly s ostatními v řešení algoritmických úloh.

 

Po úvodním přivítání a organizačních pokynech se soutěžící rozdělili do jednotlivých učeben a testování začalo. Úkolem bylo vyřešit 15 úloh, a to v co možná nejkratším čase. Při dosažení stejného počtu bodů totiž o pořadí rozhodoval právě čas. Za hodinu bylo hotovo a bylo třeba počkat, než se vyhodnotí výsledky celé republiky. Aby studentům čas do vyhlášení výsledků rychleji uběhl, přišli si s nimi neformálně popovídat pracovníci firmy Tieto. Seznámili je s firmou, se svou prací, s tím, jak je důležité pro budoucnost vzdělávat se právě v IT dovednostech. Po celou dobu také odpovídali na často konkrétní dotazy účastníků.

V poledne už byly známy výsledky. A jak to tedy dopadlo?

Nejprve výsledky v kraji: Všech 6 našich studentů získalo více než 150 bodů, a tak se stali úspěšnými řešiteli. Nejvíc bodů – a to plný počet 240 – získal Jiří Škrobánek (7.A) a v kraji tak zvítězil. Na 2. místě s 220 body se umístil Martin Raška (7.A), také 4. místo patřilo našemu studentu – Lukáši Kramnému ze 4.E. Matěj Rzehulka (4.E) byl na 8., Ivan Bělohlávek (7.A) na 16. a Lukáš Vojáček (4.E) na 20. místě v Moravskoslezském kraji.

Výsledky krajských kol se pak porovnaly a vznikl žebříček nejúspěšnějších řešitelů v republice:

3. místo Jiří Škrobánek

13. místo Martin Raška

Všem našim studentům blahopřejeme!

Výsledkové listiny a další informace najdete na stránkách soutěže. 

bobr5bobr4 bobr3 bobr2 bobr1 bobr6bobr8 bobr7