menu

Mladí úspěšní zoologové

Mladí úspěšní zoologové

Každý podzim se do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava sjíždějí stovky žáků z celého Moravskoslezského kraje, aby se zúčastnili Soutěže mladých zoologů. Vědomostní soutěž, která se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů, organizuje zoo ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 40 let! Raelizaci soutěže finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR.
Téma podzimní soutěže bylo “Domestikace a česká a slovenská národní plemena”. Do soutěže se přihlásilo přes 1500 dětí z 80 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ze základního kola vzešli finalisté, kteří své znalosti poměřili ve druhém kole v sobotu 24. listopadu.
Do závěrečného vědomostního souboje se za naši školu probojovalo družstvo 4.B, které si kvůli GDPR zvolilo název Hranolky s čokoládou (jejich osvědčeným a povoleným dopingem je horká čokoláda a hranolky). Žáci odpovídali na otázky typu jak se jmenují tři česká vyšlechtěná plemena nutrií, jak vypadá Ostravská bagdeta (plemeno holuba),… Nakonec největší počet bodů shodně získala tři družstva, rozhodly tedy body z kola prvního. Naši finalisté získali fantastické 2. místo Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci Aničce Hýžové, Adrianě Čukátové, Báře Jedziniakové, Katce Peterkové a Tomovi Janouškovi.