menu

Ohlédnutí se za Inspirem 2023

Ohlédnutí se za Inspirem 2023

Letošní Inspiro se v seznamu těch předešlých může pyšnit několika nej:

nejpestřejší program včetně video příspěvku loňské maturantky a „ krátkého motivačního příběhu“ loňského maturanta

nejvíce diváků/posluchačů

nejpozornější publikum

a jako vždy: skvělí prezentující studenti- v tomto roce v počtu 18.

Zelená přírodovědná skupina zahrnující rovněž příspěvky z politologie nabídla především Otevřenou vědu, soutěž EuropaSecura, soutěže v programování na vyšším gymnáziu, několik sočkařských prezentací včetně tipů a osobních reflexí „proč a jak“,  jazykový kurz pod hlavičkou Goetheho institutu, práci s time managementem, robotické soutěže, stáže, AP zkoušky a množství dalších osobních zkušeností, rad a postřehů.

Oranžová humanitní skupina nabídla Cenu vévody z Edinburghu včetně programu Stand by me,  Prezentiádu, dobrovolnictví v daleké Africe i Anglii,  ohlédnutí za Erasmem, tipy na zvládnutí cizího jazyka, hudební pozvánku na světové festivaly včetně toho našeho Colours of Ostrava, příspěvek zaměřený na cíl a motivaci při studiu cizích jazyků včetně role psaní jako jedné z dovedností a mix řady dalších aktivit a dovedností.

Všechny příspěvky měly ale jedno společné: a to nadšené autory ochotné podělit se se svými zkušenostmi, zážitky a doporučeními s námi-pozornými posluchači. Pomyslná štafeta byla předána dále mladším ročníkům, vždyť 5 vystupujících studentů jsou maturanti a příští rok o tomto čase nám budou dělat čest a dobré jméno na vysokých školách po celé republice.

Závěrem zazněla slova/motivační příběh našeho loňského maturanta, který byl osloven s prosbou o pár inspirujících slov, která mají z úst vrstevníka daleko větší hodnotu, než ta, která slyší od profesorského sboru.

Kratičkou ukázkou z výše zmíněného „příběhu“ uzavíráme letošní Inspiro a těšíme se na to příští. Třeba těch „nej“ bude zase ještě o trochu více.

„Rád bych s vámi sdílel krátký příběh a pár myšlenek, které by vás mohly motivovat k účasti v soutěžích, a to jakýchkoliv, nemusí jít jen o ty, které budou dnes zmíněny……………..Jsem důkazem toho, že tyto zážitky mohou být nejenom výzvou, ale ve výsledku i zábavné a přínosné. Když jsem vstoupil do světa soutěží, zjistil jsem, že každá výzva mě posunula nejenom o krok dále, ale také posílila mé dovednosti, znalosti a sebedůvěru. Účast v soutěžích vám poskytne příležitost nejenom objevovat nové věci, ale také rozvíjet klíčové dovednosti, které vám budou prospěšné do budoucna. Nejdůležitější je ale zmínit, že právě na soutěžích potkáte lidi, kteří mají stejný zájem jako vy, kteří do toho dali podobné množství času a energie, a to je víc než skvělý předpoklad pro vybudování kamarádství. …..Bezesporu každá soutěž – ať už individuální nebo týmová – je svým způsobem dobrodružství, které vás může zformovat a posunout  za hranice toho, co si myslíte, že dokážete. Nebojte se výzev a rizik, každý projekt, každá prezentace a soutěž vám poskytne příležitost naučit se něco nového o sobě. A co je nejdůležitější: ještě jednou- přinese vám to radost, zábavu a bezva kamarády. Takže se do toho pusťte  s nadšením. Bude na co vzpomínat. Přeji vám mnoho úspěchů a hlavně spoustu radosti při objevování nových věcí.“ 

Lépe by smysl a poselství studentské konference Inspiro nezformulovaly ani jeho organizátorky, takže už jenom připojujeme svá jména a velké poděkování vystupujícím i vnímavému publiku.

Mgr. Martina Štěpánová a Mgr. Martina Kaniová