menu

Vítězství ve Wolframu

Vítězství ve Wolframu

Vítězství v Krajském kole branně vědomostní soutěže Wolfram 2023

Minulý týden se žáci naší školy zapojili do branně-vědomostní soutěže WOLFRAM (název odkazuje na paraskupinu působící za války v Beskydech), kterou pro žáky základních a středních škol Moravskoslezského kraje připravilo krajské vojenské velitelství Ostrava po záštitou Armády ČR.

Naše dva týmy tak navázaly na vítězství oblastního kola soutěže konané v květnu 2023, do kterých bylo zapojeno 120 škol z celého kraje, tedy přibližně 800 žáků a v obou kategoriích (nižší a vyšší gymnázium) postoupily do finále a o své prvenství soutěžily v krajském kole, které se konalo 10. a 11. 10. ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Organizátoři si pro letošní již šestý ročník naplánovali pro soutěžící týmy trasu kolem Barnovské přehrady dlouhou necelé 3 km, která zahrnovala celkem 9 atraktivních a současně náročných disciplín – plavbu na raftu, práci s detektorem kovu simulující vyhledávání min, první pomoc raněnému, test silových schopností (úkolem bylo odtáhnout za pomocí lana vozidlo a přenést kládu po vyznačené dráze), střelbu ze vzduchovky, bojovou dráhu, vědomostní test zaměřený na Ostravskou operaci, orientaci v terénu, práci s mapou a vytrvalostní běh.

V kategorii žáků základních škol bojovalo o vítězství 27 čtyřčlenných družstev a naše gymnázium ve složení Emílie Hanzlíková, Vít Kuzník, František Malenovský, Jáchym Zeman, se umístilo na 10. místě.

V kategorii středních škol bojovalo o vítězství 9 čtyřčlenných družstev a družstvo ve složení Jan Drozd, Samuel King, Jakub Michajlov, Jindřich Žalud, se stalo absolutním vítězem soutěže a obhájilo si tak 1. místo z oblastního kola.

Děkujeme za příkladnou týmovou spolupráci v obou kategoriích, za reprezentaci gymnázia a blahopřejeme k úspěchu.