menu

Vyhlášení přijímacího řízení 2024

Vyhlášení přijímacího řízení 2024

aktuálně - jak na přílohy - návod níže na stránce

Vážení uchazeči, CERMAT upravil podobu příloh v DIPSY. V tuto chvíli můžete bez obav podávat přihlášku elektronicky. Žádná z příloh není povinná (přestože dvě tak jsou označeny) a přihlášku můžete odeslat i bez jakékoli přílohy. Doklad o splnění povinné školní docházky se odevzdává až před začátkem studia, Hodnocení výsledků vzdělávání povinné není, ale bez něj nezískáte body za ZŠ. POZOR, takhle to platí u přihlášky na Wigym, jiné školy to mohou mít jinak! 

Krásný den, milý žáku, a taky maminko a tatínku a všichni, kdo teď budete nějakou dobu držet palce. Tímto oficiálně vyhlašujeme přijímací řízení a Vy se od 1. února můžete oficiálně hlásit. Chtěli bychom Vám popřát, ať to všechno dopadne tak, jak si přejete. A byť to možná bude znít divně, přejeme Vám, abyste si to užili pokud možno s radostí a ne ve stresu, i když i ten k přijímačkám patří. My slibujeme, že se budeme snažit, aby vše proběhlo hladce. Nebojte se telefonovat, psát nebo přijít osobně. Většina z Vás se přece hlásí na střední školu poprvé 🙂

Plné znění vyhlášení přijímacího řízení a kritérií

Kromě oficiálních kritérií budete potřebovat také metodiku. Všechny podrobnosti k tomu, jak podat přihlášku, pro vás letos připravilo MŠMT a společnost CERMAT. Velmi doporučujeme se před podáním přihlášky se všemi možnými postupy seznámit

Na webu DIPSY.CZ můžete nejen vyplnit, ale rovnou podat přihlášku elektronicky.

Připojujeme se k doporučení podat přihlášku prostřednictvím systému DIPSY, který vás bude kontrolovat. Pro případ, že byste chtěli přijít osobně, jsme pro vás připravili prodloužené úřední hodiny.

Úřední hodiny pro podávání přihlášek na sekretariátu školy

  • Pondělí, středy a pátky  – od 7:30 do 15:30
  • Od 6. 2. do 20. 2. úterky a čtvrtky (+pondělí 19. 2.) – od 7:30 do 17:00
Návod na přílohy

A jaké je naše doporučení?

Máte 3 přihlášky. Už nyní se musíte rozhodnout, jaké jsou vaše priority. Pokud budete přijati na školu, kterou uvedete na 1. místo, musíte na ni nastoupit. Můžete sice prohlásit, že nenastoupíte, ale v takovém případě si v 1. kole nemůžete vybrat žádnou jinou a jdete do rizika, že to ve druhém kole bude už jen horší.

Kterou školu tedy dát na 1. místo?

Je to jednoduché – svůj sen. Školu, kam je třeba těžší se dostat, protože když to nevyjde, máte pořád ještě 2 možnosti. Školu, na které se vám líbilo, kde se budete cítit dobře, která vás připraví na to, co budete chtít v budoucnu dělat, a která si uvědomuje, že teď možná ještě nevíte, co to vlastně bude.

A jak to bude vypadat, když všechno dopadne dobře?

My budeme mít 60 nových žáků ve čtyřletém oboru (2 třídy) a 60 nových žáků v osmiletém oboru (30 ve třídě pro žáky, které baví přírodní vědy, a 30 pro ty, kteří třeba raději jazyky, nebo je jim to vlastně jedno). A Vy budete buď mezi nimi, nebo budete přijatí na jinou školu.

Držíme palce 🙂

Mgr. Jan Netolička, ředitel gymnázia