menu

Výzva v podobě prezentování

Výzva v podobě prezentování

Pro Katku Farníkovou a Lucku Kulhánkovou ze 3.A byl čtvrtek 9. září 2021 den plný prezentování! Na základě losování dostaly téma Jednorožci dnešního světa & Kde jsou hranice? s kontextem Táboroví vedoucí před puberťáky. Na brněnském grandfinále Prezentiády předvedly skvělý výkon a řadí se mezi 30 nejlepších týmů z celé ČR! Atmosféra akce byla skvělá. Přesvědčit se o tom můžete z fotek i z komentářů soutěžících:

„Rozhodně to pro mě byla cenná zkušenost. I když jsem se místy moc necítila dobře a byla jsem ve stresu, myslím si, že stála za to. Kromě toho, že jsem si vyzkoušela, jaké je to prezentovat před cizími lidmi, procvičila jsem si tvorbu prezentací, což se mi bude do budoucna hodit. Moc se mi líbilo jak byla Prezentiáda zorganizovaná a příští rok si ji určitě nenecháme ujít.“ (Katka F.)

„Prezentiáda se mi moc líbila. Když jsme se do soutěže hlásily, myslela jsem si, že jde pouze o vytváření prezentací – sezení u PC. Už v online kole jsem zjistila, že je důležitější samotné prezentování, trošku herectví a originalita. Jsem ráda, že jsme postoupily do finále. Tak jsme zažily dvě odlišné verze prezentování – v online kole jsme nemusely být na kameře, a tak bylo pro mě osobně jednodušší mluvit o napsaném textu i odpovídat na otázky poroty. Možná i proto, že jsme měly na přípravu tři měsíce. Grandfinále bylo mnohem náročnější – od zadání tématu do prezentování v Brně uběhly jen tři týdny. A navíc jsme vstávaly po třetí hodině ráno a jely vlakem s paní učitelkou Kaniovou 🙂 Ekonomická fakulta mě zaujala, asi tam chci studovat 😀 . Ze dvou možností jsme si vybraly téma ‚Kde jsou hranice‘ , a aby to nebylo tak jednoduché k němu byl přidělen kontext – hovořit jako vedoucí na táboře před puberťáky. Ve finále šlo poznat, že nám chyběla příprava a hlavně zkušenosti. Skvělý zážitek, poprvé jsem mluvila před větším množstvím cizích lidí a porotou, trémy jsem se nezbavila, vím, na čem mám zapracovat. A už se těším na příští rok – jdu do toho znovu!!!“ (Lucka K.)

Za příspěvky moc děkujeme a přejeme odvahu zkusit to znovu 🙂