menu

Floorbal

Floorbal

Naše florbalová reprezentace opět dominovala

V pátek 6. dubna se v Brně konalo národní finále východ ve florbale středních škol. I tentokrát naše reprezentace podala fantastický výkon a bez jediné porážky turnaj ovládla a tím si zajistila postup do celostátního superfinále. To se koná jako součást florbalového extraligového superfinále v Ostrava aréně dne 21. 4. 2018 v 10:50. Zveme všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit a vytvořili nám výbornou domácí atmosféru. Na tento zápas budou mít naši fanoušci vstup zdarma. Těšíme se na Vaši podporu.

Podrobnosti o národním finále si můžete přečíst v přetisku článku z originálního webu KB Florbal challenge.

Vrchol KB FLORBAL CHALLENGE je tady. Středoškolský trůn pozná nové vládce

Ani jeden z loňských šampionů, ba dokonce ani nikdo z finalistů si účast v Superfinále florbalu nezopakuje. Ostravar aréna, která se stane poprvé v historii dějištěm soubojů nejlepších středoškolských výběrů republiky, přivítá samé odhodlané nováčky. Všichni chtějí vyhrát. Připraveny však budou pouze dva poháry.

Superfinále dívky

Západní polovinu republiky reprezentují florbalistky ze Střední odborné školy Litvínov-Hamr. Východní polovinu republiky zastupují holky z Lepařova gymnázia v Jičíně.

Superfinále kluci

Deset zápasů potřebovali k účasti v Superfinále reprezentanti Gymnázia Benešov, kteří zastupují západní polovinu České republiky. Okresním i krajským kolem prolétli jako uragán. Vyjma duelu proti gymnazistům z Kralup zvítězili vždy o dvě a více branek. První porážku poznali Středočeši až v pražském národním finále západ. Hned v prvním utkání totiž podlehli domažlickým The Black Panthers. Pak už ale začali fungovat jak pověstné švýcarské hodinky. Nádhernou finálovou bitvu proti ústecké průmyslové škole Resslovka musela rozhodnout až trestná střílení. V nich měli více štěstí právě kluci z Benešova, kteří tak poprvé v historii okusí atmosféru velkého finále.

Favoritem favoritů budou domácí florbalisté z Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě. Jako jediní ze všech superfinalistů totiž vyhráli absolutně všechny zápasy, do nichž nastoupili. Příběh snů se začal psát na ostravském okresním kole. Na něm ve třech duelech inkasovali pouze dvě branky, což je katapultovalo do krajské fáze turnaje. I tou však mladíci z Ostravy prošli jako nůž máslem. Od vysněného domácího Superfinále je dělil poslední turnaj – brněnské národní finále východ. Také na něm si dokázali poradit absolutně se všemi, a to včetně městského rivala ze SPŠ Stavební, s nímž si to rozdali ve finálové bitvě o všechno. Slavný vědec Otto Wichterle drží svým následovníkům palce. V domácím prostředí je jistě čeká bouřlivá atmosféra.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Ostrava za poskytnutí dotace ze svého rozpočtu spolku OKNA, ze které byly hrazeny cestovní náklady florbalové reprezentace.