menu

Fyzikální náboj

Fyzikální náboj

Začátek listopadu se nesl na naší škole v duchu fyziky!

33 studentů semináře Aplikované fyziky odjelo na třídenní exkurzi na MFF UK, 6 studentů soutěžilo v Praze v Energetické olympiádě a 20 fyzikálních nadšenců jsme vyslali na VŠB – TU na soutěž Fyzikální náboj. A to ještě 5  žáků, kteří byli původně v týmech na soutěž, zvolilo individuální krajské kolo Logické olympiády.

Fyzikální náboj je mezinárodní soutěž pětičlenných týmů  té samé školy v kategorii Junior a Senior. Dvě hodiny družstva řeší fyzikální úlohy různé obtížnosti.  Letos 41 týmů Juniorů a 44 družstev Seniorů z České republiky  soutěžilo v Praze a  Ostravě.

A jak to dopadlo?   V top desítce Juniorů na 9. místě v rámci České republiky se umístilo družstvo Marco Kormaník, Vít Kaděra (oba 5. B), Adam Foltin, Josef Janalík a Matyáš Borák (všichni 2. C). Tým 6. B  a 2. D ve složení Tereza Poštulková, Eliška Májková, Simon Veiser, Jaromír Kostka a Richard Langner skončili uprostřed startovní  listiny (19. místo).

V kategorii Senior 15. místo patřilo skupině žáků z 8. A, 7. B, 3. D Tereze Gembalové, Adamu Walderovi, Adamu Zezulkovi, Elišce Večerkové a Matěji Šintlerovi.  V závěsu za nimi na 20. příčku dosáhli Šimon Černý,  Lukáš Staník, Tomáš Janoušek, Dalibor Večeřa a Kateřina Peterková, všichni z maturitních ročníků.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy!