menu

Studentská vědecká konference 2019

Studentská vědecká konference 2019

Jak už se na Wichterlově gymnáziu stalo milým zvykem, konala se zde ve čtvrtek 21. února Studentská vědecká konference. Na třicet žáků a studentů porubských základních škol a Wichterlova gymnázia se sešlo a prezentovalo téma, které je baví a zajímá. Z nepřeberné škály témat, která se na koferenci objevila, vyberme například americké volby, školní uniformy, umělou inteligenci, automobilový průmysl, akvaristiku, Pythagora nebo téma “Nothing”. Kromě klasických prezentací zaplnily učebny domečku i písně Beatles zpívané naživo nebo akvárium, které vyrostlo přímo před očima diváků.

Pro porotu proto bylo  neskutečně těžké vybrat nejlepší prezentace, nakonec se ale po dlouhém vyjednávání usnesla na následujících oceněních:

V kategorii základní školy a nižší stupeň gymnázia dosáhli na první místa následující studenti:

  1. místo: Lucie Kozelská a Michaela Hlubková ze ZŠ generála Zdeňka Škarvady s prezentací “Artificial Intelligence”
  2. místo: Tomáš Hojgr z Wichterlova gymnázia s tématem “Channel Islands”
  3. místo – Jakub Černín ze ZŠ I. Sekaniny a jeho “Prepping”

Porota hodnotící kategorii vyššího gymnázia se rozhodla, že neudělí klasické první, druhé nebo třetí místo. Čestným uznáním ocenili tři prezentace, a to:

Huga Hynčicu a jeho “Forces of the Law in the USA” a Pavla Pěčonku s tématem “American Presidential Election” a Ondřeje Trojka s “Nothing”.

Příspěvky, které porotu oslnily nejvíce, přednesli:

Jakub Hlaváček s tématem  “Aquascape”

a Vojtěch David a jeho “Pythagoras’ big brother”.

Kuba Hlaváček a Vojta David budou reprezentovat Wichterlovo gymnázium na konferenci Ostravské univerzity. Přejeme jim hodně štěstí a pozorné posluchače.

Děkujeme všem zúčastněným za jejich příspěvky, doufáme, že spíše než soutěž to pro všechny bylo příjemně strávené dopoledne se zajímavými lidmi a tématy.