menu

Vánoční koncert 2023 přináší Světýlko do vašich domovů

Vánoční koncert 2023 přináší Světýlko do vašich domovů

Vánoční koncert Wichterlova gymnázia zaplnil aulu VŠB-TUO a přinesl posluchačům 18 skladeb hudebních, mezi nimi sólo Vánoční valčík Adély Křivánkové a písně Californication, Slunečný hrob a Last Christmas nově se zrodivší kapely Wigym band.

Již tradičně byl koncert proložen vystoupením divadelním, tentokrát o sporu věčného optimisty a příznivce se zarytým odpůrcem Vánoc, jehož autorkou byla Lenka Fráňová. Netradičně oživilo koncert číslo taneční Rockin’ around the Christmas tree v podání sourozenců Radima a Silvie Kseničových.

Dopoledne byl studentům navíc představen film Making off o natáčení filmu Annexions v rámci projektu Erasmus+ a studentský senát se postaral o vyhlášení trojice vítězů soutěže o nejlépe vánočně vyzdobenou třídu a předávání hodnotných cen. Celým programem provázel návštěvníky koncertu stejně jako loni moderátor Petr Nezdařil.

Na úvod zazněla skladba Už z hor zní zvon, následně pomalou Vánoční modlitbičku vystřídala rychlejší renesanční píseň Přišel nám den veselý. Zpíváním jsme postupně pomyslně procestovali valašské kopečky, českou kotlinu, ale i Francii, Španělsko či Anglii.

Na pódiu zazněl vedle tradičních koled jako Šel Honza kolem lesa také folk-pop Betlémské světlo, spirituál Mou dobrou zprávu hlásej či swing Vločka. Marcela Tylečková představila publiku dnes již neznámý hudební nástroj s tajuplným jménem trumšajt, nejspíše předchůdce violoncella.

V závěru jsme chtěli písní Světýlko vnést trochu světla do současného světa. Smutná událost čtvrtečního večera na pražské FF UK s řadou obětí, jejichž blízkým chceme vyjádřit soustrast, ukazuje, jak moc je toho třeba.

Děkujeme kolegyním Janě Gajduškové, Pavle Zimolkové a Marcele Tylečkové a rovněž sekci výtvarné výchovy za všechno úsilí, které každoročně do přípravy a realizace koncertu vkládají.