menu

Wigym v pohybu – finišujeme

Wigym v pohybu – finišujeme

Zbývá poslední týden do ukončení aprílové výzvy, která se setkala s pozitivní odezvou jak ze strany studentů, tak ze strany učitelů. 10 tříd z 19 již obkroužilo republiku a svého cíle dosáhlo, některé možná zvládnou i druhé kolo. 7. A a  její zdatné třídní chybí do zdolání druhého okruhu 1374 km. 1. A  se nachází 10 km před cílem další 4 třídy 3. C, 1. B2. C a 4. A v těsném závěsu. Zatím nejslabší třídě 6. B chybí 864 km do cíle a jeho dosažení je stále ve hře.

První dvojice grafů nám tradičně nabídne porovnání jednotlivých tříd na nižším a vyšším gymnáziu. Mezi mladšími žáky obsadila první místo kvarta B, druhou příčku si vysloužila kvarta A a třetí místo připadlo tercii A. Všechny třídy vyššího gymnázia, které se umístily na prvních třech pozicích, překonaly své výsledky z prvního i druhého týdne. Třetí 3. D si polepšila oproti prvnímu týdnu o 118 km. Druhá 1. D zlepšila svůj výkon ve srovnání s prvním úspěšnějším týdnem o 279 km a vítězná septima A o 160 km.

 

Druhá dvojice grafů naznačuje, že na úspěchu tříd nižšího gymnázia měli větší podíl hoši, zatímco na úspěchu tříd vyššího gymnázia participovala výrazněji děvčata. Horší počasí druhého týdne ovlivnilo negativně starší osazenstvo Wigymu, mladší se nenechali odradit a ještě navýšili svou aktivitu.

Na závěr připojíme ještě průbežné pořadí v malé infografice s celkovým počtem kilometrů a informací, kolikrát dané třídy obešly hranici České republiky. Kdo sledoval průběžně výsledky, zná již nepochybně odpověď na otázku, zda se Wigymákům podařilo obkroužit rovník. 🙂