menu

Wigym v pohybu – mise splněna

Wigym v pohybu – mise splněna

Měsíc utekl jako voda a naše čtyřtýdenní putování okolo České republiky je u konce. Lze konstatovat: „Mise splněna.“ Smyslem celé akce bylo zvednout se od počítačů, probudit týmového ducha a rozhýbat své tělo.  A to se nepochybně podařilo, v některých případech se povedlo zapojit i rodinné příslušníky a čtyřnohé kamarády Wigymáků. Všechny třídy kromě jedné obešly ČR, splnily tím vytyčený cíl a stávají se tedy vítězem. V součtu se nám dokonce podařilo obkroužit i rovník, Česko jsme obešli více než 27krát.  Byli jsme mile překvapeni vysokou účastí a skvělými výkony. Pojďme si ale nejprve zrekapitulovat ještě poslední týden.

Nejpřesvědčivější finiš předvedla prima A, na druhém místě jí zdatně sekundovaly o rok starší  sekundy A i B, starší spolužáci už jen zvolna přidávaly další kilometry, obejít Česko by bez problému zvládly i čtyři nejlepší třídy.

 

K celkově nejlepšímu výkonu závěrečného týdne se vybičovali žáci 1. C a mnoho k jejich výsledku nechybělo ani vrstevníkům víceletého gymnázia z kvinty B. Skvěle si vedli i nováčci z 1. D. Některé třídy evidentně spoléhaly na svůj náskok z předchozích týdnů, ale zas tak úplně to nevypustily. Dvě nejlepší třídy by pak zvládly obejít naši zemi během jednoho týdne.

 

A jak vše dopadlo celkově? Na nižším gymnáziu si už od počátku soutěže vedla nejlépe 4. B, kterou hnala k výkonu třídní Martina Černá, a své vedení si udržela až do úplného závěru a mohla si dovolit finálový týden lehce vypustit. Druhé místo s odstupem více než 300 km obsadila 3. A a na bronzové příčce skončili ti nejmladší z 1. A.

 

Absolutním vítězem se stala třída 7. A, která neponechala nic náhodě a opřela se do toho od úplného začátku soutěže. Podala pod vedením svého kouče heroický výkon a podařilo se jí obejít republiku téměř dvakrát. Na paty jí ale zdatně šlapala 5. B, které na vítěznou třídu chybělo pouhých 50 km. Na třetím místě se umístili nováčci z 1. C. 

Průběžný postup tříd v jednotlivých týdnech zachycuje i dvojice níže uvedených grafů. Nejlepším týdenním výsledkem nižšího stupně je ten, který předvedla kvarta B ve třetím týdnu. Sekundě B se zase povedlo každý týden překonat výsledek toho minulého, to se na vyšším stupni nepovedlo žádné jiné třídě. Primě A ke třetímu místu pomohl skvělý výkon posledního týdne.

Nejlepší výkon týdne předvedla na vyšším stupni až ve finiši 1. C, které se tak povedlo předstihnout konkurenci z 2. D i překonat nejlepší výsledek třetího týdne v septimě A, ta však ani jednou neklesla pod 1000 kilometrů, byť to ve druhém kole bylo velmi těsné, a tak je její vítězství více než zasloužené.

Statickou pozici před monitorem vcelku ochotně vyměnilo za pohybovou aktivitu kromě třídních i mnoho dalších učitelů. Toho nejzdatnějšího netřeba jmenovat, společně by pak obsadili netřídní pomyslnou sedmou příčku mezi třídami vyššího stupně gymnázia.

Děkujeme všem, kteří se aktivně podíleli na realizaci výzvy, těm, kteří přispěli svými kilometry k úspěchu své třídy, tedy jak žákům, tak i učitelům, i těm, kteří každé pondělí opět usedli k počítačům, aby vše poctivě zanesli do tabulky, z níž generujeme naše grafy. Doufáme, že uzavření výzvy nebude znamenat konec pohybu na Wigymu. Někteří z vás snad zjistili, že chůze je docela zábavná a osvobozující, a máme naději, že v ní budete pokračovat. Přejeme vám tedy ještě hodně nachozených kilometrů a radosti z nově objevených míst.

 

Vzhledem k tomu, že přesně nevíme, kdy se který ročník vrátí zpět do školy, plánujeme slavnostní vyhlášení výsledků na konci tohoto školního roku. Všichni se mohou těšit na drobnou odměnu.