menu

Zlepši si techniku 2021

Zlepši si techniku 2021

Už druhým rokem probíhala soutěž VŠB-TUO Zlepši si techniku distanční formou. Popularizátoři vědy a  techniky měli za úkol natočit maximálně čtyřminutové video na jakékoliv téma z přírodních věd či techniky. Soutěžit mohli samostatně nebo v týmech.  A jsme moc rádi, že se naši popularizátoři opět probojovali na stupně vítězů.

V kategorii Jednotlivci druhý stupeň ZŠ a nižší gymnázia s přehledem zvítězila Sofie Kozlová  z 1. A se svým videem Kouzelná šipka. Kouzelná šipka

V kategorii Jednotlivci SŠ a vyšší gymnázia se na druhém místě umístil Jonáš Dej (6. B). Zpracoval video s názvem Tajný vzorec pro výbuch atomové bomby. Petr Kuhejda (7. A) a jeho Podchlazená voda skončil na třetím místě.

Porotu zaujalo i video stálého účastníka soutěže Vojtěcha  Davida (8. A), který získal Cenu poroty za práci s názvem Hilbertův hotel. Hilbertův hotel

Všem vítězům gratulujeme!

Ale také děkujeme ostatním za reprezentaci školy (Hana Požárová, Ivan Boruta, Ondřej Šelong, Lukáš Výtisk, Alžběta Ulrichová, Markéta Klásková), i když na stupně vítězů tentokrát nedosáhli.