menu

Wigym v pohybu – odstartováno

Wigym v pohybu – odstartováno

Když jsme před týdnem vyhlašovali měsíční výzvu, kterou jsme chtěli povzbudit žáky, třídy i učitele k tomu, aby vstali od obrazovek – ať už na nich bylo cokoli – a vyrazili do přírody na čerstvý vzduch, byla v nás malá dušička, která měla obavu, zda se akce ujme a jak se k ní ti, jimž byla adresována, postaví.

Po prvním týdnu se ale zdá, že strach byl zbytečný. Dokonce se zdá, že obejít či oběhnout Česko po obvodu lze i v rámci jednoho okresu. Jistě i počasí, byť ne nejteplejší, sehrálo pozitivní roli a sluneční paprsky nalákaly interiérem znavené mysli i těla ven. Dovolíme si malou rekapitulaci prvního týdne. U některých tříd se zdá, že není otázkou, jestli se jim podaří obejít naši zemi, ale spíše to, zda to zvládnou již během druhého týdne. Sečteme-li výsledek všech zapojených, zjistíme, že jako celek, jsme obkroužili hranici již více než 6 krát.

Na nižším gymnáziu si nejlépe vedla třída kvarta B a spolu s ní obě tercie.

Na vyšším gymnáziu odstartovala nejlépe septima A, došla zhruba na úroveň Aše, a v těsném závěsu se drží 3.D. Pomyslnou třetí příčku si drží 2.D. A všimli jste si na mapě té podivné třídy? Učitelé? Nejsou vůbec špatní, že? Na to, že jich je zatím jen 22 (třídní “soutěží” se svými třídami), je to vcelku slušný výkon. Aby však výzvu zvládli, neměli by polevit a spoléhat na pokořitele B7 Krchňáka.

A co dál? Podaří se nám za měsíc obejít rovník? V tuto chvíli to nevypadá jako nemožné. Všechny třídy mají stále šanci, že svůj úkol zvládnou, druhý, třetí a čtvrtý týden jsou před námi. Kdo se zatím nezapojil, má možnost dokázat, že má týmového ducha a nenechá třídu na holičkách. Příští týden se můžete těšit na nové grafy, porovnání, která třída se nejvíce zlepšila, zda jsou motivovanější třídní nebo netřídní, kolik toho zvládne průměrný wigymák a další.