menu

Úspěchy v Matematickém expresu

Úspěchy v Matematickém expresu

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se někteří naši sekundáni, terciáni a kvartáni zúčastnili mezinárodní internetové soutěže Matematický expres. Žáci soutěžili ve čtyřčlenných týmech a museli během 90 minut vyřešit co nejvíce zajímavých matematických úloh. Nejlépe si vedl tým Stará huť  (žáci 2. B) ve složení Jakub Mršťák, Matěj Bartek, Jan Foltýn a Jan Macháček, který se umístil na 1. místěkategorii Sekunda. V téže kategorii pak 10. místo obsadil tým Le žemle (Lucie Ohřálová, Karolína Javorská, Eliška Májková a Anna Kodymová).

V kategorii Tercie získal 5. místo tým  Prostě ti lepší (žáci 3. B) ve složení Adam Walder, Jan Holuša, David Havrlant, Julie Skleničková a z téže třídy 13. místo patří týmu Bojoví pštrosi (Dominik Ritz, Filip Rada, Jakub Šafařík a Miroslav Slezák).

V kategorii Kvarta se na 7. místě umístil tým Smažky (žáci 4. B) ve složení Jaroslav Balhar, Dalibor Večeřa, Kateřina Rubišarová a Klára Bódiová a na 10. místě tým Šikulíni (Kryštof Borkovec, Eduard Grňa, Tomáš Hrbáč a Jonáš Dej).

V rámci všech kategorií dohromady (celkem 316 soutěžních týmů) obsadil 6. místo tým Stará huť.

Všem týmům moc blahopřejeme!

výsledky